Οι διορισμοί διαιτητών για την Κυριακή 13/03/2022 είναι:
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Π.Ο. Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ (ΑΤΤΙΚΗΣ) 2022  
Round 4 on 2022/03/13 at 10:30    
No. Team Team ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ/ΕΣ
1 ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΚΕΜΑΛΑΙ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
2 ΦΟ ΝΕΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ-ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 ΙΣΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΠΟ ΚΟΤΙΝΟΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ
4 ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
5 ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Παπαηλιού Δημήτρης,ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΚΩΣΤΑΣ
       
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ (ΑΤΤΙΚΗΣ) 2022  
Round 4 on 2022/03/13 at 10:30    
No. Team Team  
1 ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΧΑΤΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ ΑΣΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ ΘΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΚΕΦΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
3 ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Μούρτος Αδριανός
4 ΣΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΔΕΞΑΜΕΝΗΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Αναστασίου Μάριος-Νικόλαος
5 ΦΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΦΙΛΙΟΣ
       
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (ΑΤΤΙΚΗΣ) 2022  
Round 4 on 2022/03/13 at 10:30    
No. Team Team  
1 ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Π.Α.Σ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2 ΣΟ ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΠΑΡΙΣ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ
3 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΣΜΑΟ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΨΑΘΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
4 ΣΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
5 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΚΑΚΙ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ ΤΣΙΡΟΠΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ,ΚΟΥΛΑΞΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
       
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2022  
Round 4 on 2022/03/13 at 10:30    
No. Team Team  
1 ΑΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ Α.Ε.Κ. ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ Σ.Ο. ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ
3 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ ΑΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΔΕΛΑΒΕΚΟΥΡΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
       
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2022  
Round 4 on 2022/03/13 at 10:30    
No. Team Team  
1 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
2 ΣΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΑΡΙΣ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ
3 ΕΕΦΑΣ ΒΡΙΛ. Η ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΟΣ ΣΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΡΕΝΤΗ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
4 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΙΛΙΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ ΜΑΡΑΖΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
       
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ B1' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2022  
Round 4 on 2022/03/13 at 10:30    
No. Team Team  
1 ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ ΣΠΑ ΑΘΗΝΑ ΛΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2 ΣΠΣ GIOACHINO GRECO ΑΓΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
3 ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
4 ΑΟ ΦΟΙΝΙΞ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΤΕΓΗ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕΝΣΑ ΝΟΜΙΚΟΣ ΓΟΥΛΙΕΛΜΟΣ
5 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΜΦΚΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Ο ΦΟΙΒΟΣ ΝΤΑΛΑΜΠΙΡΑΣ ΣΠΥΡΟΣ,ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
       
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ B2' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2022  
Round 4 on 2022/03/13 at 10:30    
No. Team Team  
1 ΣΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΣΙΑΠΕΡΑΣ ΑΣ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
2 ΔΚΠ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ Ο.Π.Α ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
3 ΑΣ ΑΙΓΥΠΤΙΩΤΩΝ  ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΡΟΜΠΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
4 ΠΜΚ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΩΝ Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ ΣΟ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Περιφάνης Γεώργιος
     
     
     
 

«2ο Κλειστό Τουρνουά Σ.Ο.Πετραλώνων»

 
 

Σάββατο 12 Μαρτίου 2022

 
     
 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

 
 

Ο Σκακιστικός Όμιλος Πετραλώνων, προκηρύσσει κλειστό τουρνουά  με αξιολόγηση για Ελληνικό ΕLΟ, με την ονομασία «2ο Κλειστό τουρνουά Σ.Ο.Πετραλώνων».

 
 

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:

 
 

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι σκακιστές και σκακίστριες του Σ.Ο.Πετραλώνων, καθώς και άλλων συλλόγων με βαθμό αξιολόγησης Ελληνικού ΕLΟ μεγαλύτερο του 1000 και κατόπιν πρόσκλησης. Δεν υπάρχει παράβολο. Ο αριθμός των συμμετεχόντων είναι αυστηρά περιορισμένος.

(Ο διοργανωτής διατηρεί το δικαίωμα να συμπεριλάβει παίκτες  χωρίς ΕΛΟ ή με Ελληνικό ΕΛΟ <1000 κατά την κρίση του)

 
 

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:

 
 

στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Σ.Ο.Πετραλώνων: 

 
 

καθώς και στο τηλέφωνο 6972164565 (Βασίλης Κοντός)

 
 

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΓΩΝΩΝ :

 
 

Διευθυντής αγώνων είναι ο Βασίλης Κοντός.

 
 

Επικεφαλής διαιτητής-υπεύθυνος κληρώσεων είναι ο Μιχάλης Πρεβενιός  και βοηθός διαιτητής ο Βασίλης Κοντός

 
 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ:

 
 

Το εντευκτήριο του Σ.Ο.Πετραλώνων

 
 

Αλκμήνης 57 , Κάτω Πετράλωνα.

 
 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

 
 

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με σύστημα Round Robin (πουλ)

 
 

Δίδεται η δυνατότητα στους συμμετέχοντες -κατόπιν συνεννοήσεως τους- να πάρουν αναβολή σε γύρο που αναμένεται να παίξουν την παρτίδα τους κατά προτίμηση πριν την κανονική τέλεση του γύρου.
Εάν η εξ' αναβολής παρτίδα δεν έχει παιχθεί δύο γύρους μετά, τότε κατοχυρώνεται άνευ αγώνος κατά του παίκτη που δεν μπορούσε να παίξει κανονικά.
Στην περίπτωση που οι παίκτες έχουν αποφασίσει να παίξουν την παρτίδα τους εκτός εντευκτηρίου «Σ.Ο.Πετραλώναν» το αποτέλεσμα της παρτίδας όπως και η πρέπουσα εξέλιξη της βαρύνουν τους παίκτες και μόνο. Στην περίπτωση που οι παίκτες διαφωνήσουν για την πρέπουσα εξέλιξη ή για το αποτέλεσμα η παρτίδα θεωρείται ως μη γενόμενη , μηδενίζονται και απεμπολούν το δικαίωμα τους για άλλη προπαιγμένη παρτίδα..

 
 

ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ:

 
 

Ο χρόνος σκέψης ορίζεται σε 90 λεπτά (90΄), με προστιθέμενο χρόνο 30 δεύτερα (30΄΄), για κάθε κίνηση, από την πρώτη κίνηση, για κάθε παίκτη, για ολόκληρη την παρτίδα.H καταγραφή των κινήσεων είναι υποχρεωτική.

 
 

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:

 
 

Τα αποτελέσματα των συμμετεχόντων θα αξιολογηθούν με ελληνικό elo.

 
 

ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΑΡΣΗΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ:

 
 

Θα ισχύσουν τα εξής κριτήρια:

 
 

1. Αποτελέσματα παικτών του ίδιου βαθμολογικού group

 
 

2. Περισσότερες νίκες (δεν περιλαμβάνονται τα «άνευ αγώνoς»)

 
 

3. Παρτίδες με τα μαύρα

 
 

4. Σύστημα Koya (ο αριθμός των πόντων που επετεύχθησαν εναντίον όλων των αντιπάλων με βαθμολογία πάνω από 50%)

 
 

5. Sonneborn-Berger (το άθροισμα των βαθμολογιών των αντιπάλων που νίκησε ο παίκτης συν το μισό της βαθμολογίας των αντιπάλων με τους οποίους έκανε ισοπαλία)

 
 

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ:

 
 

Θα ισχύσουν οι Κανονισμοί της FIDE και της Ε.Σ.Ο.

 
 

Για κάθε ζήτημα που δεν προβλέπεται από αυτή την προκήρυξη ισχύουν οι

 
 

κανονισμοί της Ε.Σ.Ο. και της F.I.D.E., καθώς και οι οδηγίες της Κ.Ε.Δ.

 
 

ΚINHTA THΛΕΦΩΝΑ: 

 
 

Απαγορεύεται η κατοχή κινητών τηλεφώνων και οποιοδήποτε ηλεκτρονικών συσκευών εντός των εγκαταστάσεων των αγώνων κατά τη διάρκεια των παρτίδων. Εάν το κινητό χτυπήσει ή ο σκακιστής κάνει οποιαδήποτε χρήση της συσκευής θα μηδενίζεται αυτόματα.

 
 

ΕΠΑΘΛΑ:

 
 

1ος ΝΙΚΗΤΗΣ: Κύπελλο

 
 

2ος ΝΙΚΗΤΗΣ: Μετάλλιο

 
 

3ος ΝΙΚΗΤΗΣ: Μετάλλιο

 
 

ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ:

 
 

Υποβάλλονται έως και 10 λεπτά μετά τη λήξη της τελευταίας παρτίδας του γύρου. Η επιτροπή θα αποτελείται από τρία μέλη τα οποία θα οριστούν από τον διαιτητή στον 1ο γύρο.

 
 

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ:

 
 

Θα τηρηθούν όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα διεξαγωγής αγώνων της Γ.Γ.Α. και της Ε.Σ.Ο. ,καθώς και οι οδηγίες της E.C.U., όπως θα ισχύουν κατά την έναρξη των αγώνων.

 
 

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:

 
 

6972164565 Βασίλης Κοντός

 
 

και στην ηλεκτρονική διεύθυνση

 

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ:

Παιδικό Τουρνουά Rapid

 

Παιδικό rapid τουρνουά με ελβετικό σύστημα 7 γύρων με διεθνή αξιολόγηση ELO FIDE Rapid

(Οι διοργανωτές μπορούν να αλλάξουν σύστημα αγώνων

ανάλογα με τον αριθμό συμμετοχών)

 

Την Κυριακή, 13 Μαρτίου 2022, στην αίθουσά μας, Λυκούργου 50, Καλλιθέα, ώρα 17:30.

Χρόνος σκέψης: Κάθε παίκτης έχει δέκα (10) λεπτά για όλη την παρτίδα και 2 δευτερόλεπτα προστιθέμενο χρόνο ανά κίνηση. Οι αγώνες γίνονται με ηλεκτρονικά χρονόμετρα (σύστημα 10'+2").

Κανονισμοί: Ισχύουν οι επίσηµοι κανονισµοί σκακιού της Ελληνικής Σκακιστικής Οµοσπονδίας (ΕΣΟ) και της ∆ιεθνούς Σκακιστικής Οµοσπονδίας (FIDE). Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική. Θα τηρηθούν όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα που ορίζονται από την ΓΓΑ.

Δικαίωμα συμμετοχής: έχουν Παιδιά έως 16 ετών µε έτος γέννησης 2006 και μεταγενέστερα από οποιονδήποτε σκακιστικό σύλλογο.

Ανώτατο όριο συμμετοχών: 30 άτομα

Έπαθλα: Θα δοθούν μετάλλια και δώρα στους 3 πρώτους νικητές και το 1ο κορίτσι της Γενικής Κατάταξης.

Επίσης θα δοθούν μετάλλια στον 1ο και το 1ο κορίτσι των ειδικών κατηγοριών.

Ειδικές κατηγορίες:

-12, -11, -10, -9, -8, -7 ετών

Οι νικητές βραβεύονται στις ηλικιακές κατηγορίες τους.

Κριτήρια ισοβαθμίας:

1) αποτέλεσμα μεταξύ των εμπλεκομένων ισόβαθμων παικτών,

2) Buchholz (άθροισμα της τελικής βαθμολογίας των αντιπάλων),

3) βαθµολογική πρόοδος (άθροισµα της ανά γύρο βαθµολογίας του παίκτη).

Αίθουσα αγώνων: Σκακιστικός Όμιλος Καλλιθέας, Λυκούργου 50, Καλλιθέα.

Πληροφορίες και εγγραφές: στο τηλέφωνο: κα Τσούμπα Μαρία 6988380001 και στο mail: και με φυσική παρουσία την ημέρα έναρξης των αγώνων στην αίθουσα αγώνων και μέχρι τις 17:00 μ.μ.

Επικεφαλής Διαιτητής: Μαρία Τσούμπα

Διαιτητές: Αδαμαντία Τσούμπα

Διεύθυνση αγώνων: Μ. Στεφανίδη

Από 12/03/2022 έως 07/05/2022  ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ:   Σκακιστικός Όμιλος Αμπελοκήπων/Σ.Ο. «Θωμάς Γεωργίου»
ΧΩΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ:  Chess Square Σκακιστικό εντευκτήριο Σ.Ο. Αμπελοκήπων –
Σ.Ο.ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Μακρυνίτσας3, κάθετος λεωφόρου Πανόρμου
έναντι Αγίου Δημητρίου, τηλ. 210-6451538
               
ΠΡΟΣΒΑΣΗ:   με ΜΕΤΡΟ σταθμός «ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ» καθώς και
από Δημητσάνας με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ 813
από Πανόρμου με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ 602,610,651,653 και 046 
από Κηφισίας με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ Ε6,Ε14,Χ14,550 και με ΤΡΟΛΕΪ 10,13
από Αλεξάνδρας με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ Α7,Β7,Β5,230,550,813,
               και με ΤΡΟΛΕΪ 7,8,10,14,18,19  
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΑΓΩΝΩΝ:      
                1ος   γύρος: Σάββατο     12-03-2022   6.30 μ.μ.
               συμπλ. γύρος: Δευτέρα    14-03-2022   6.30 μ.μ.
2ος   γύρος: Σάββατο     19-03-2022   6.30 μ.μ.               3ος   γύρος: Σάββατο     26-03-2022   6.30 μ.μ.
               4ος   γύρος: Σάββατο     02-04-2022   6.30 μ.μ.
               5ος   γύρος: Σάββατο     09-04-2022   6.30 μ.μ.
               6ος   γύρος: Σάββατο     16-04-2022   6.30 μ.μ.
               7ος   γύρος: Σάββατο     07-05-2022   6.30 μ.μ.
 
ΔΙΚΑΙΩΜΑ  ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:
Έχουν όλοι με δελτίο στην ΕΣΟ  εμβολιασμένοι ή με πιστοποιητικό νόσησης ή με rapid τεστ εντός 48 ωρών ή οι μέχρι 15 ετών με self  test   και με παράβολο συμμετοχής 30€, παιδιά 25€. Δύο μέλη της ίδιας οικογένειας 45€.     *Ανώτατο όριο συμμετοχών : 40 άτομα - θα τηρηθεί προτεραιότητα.       
 Ελάχιστος αριθμός συμμετεχόντων 30 άτομα  
 
ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ: Ελβετικό 7 γύρων
 
ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ: 1.30 ώρα για όλη την παρτίδα  + 30” σε κάθε κίνηση                                **Προκαθορισμένος χρόνος καθυστέρησης: 1 ώρα
          (Η καταγραφή των κινήσεων είναι υποχρεωτική)
          **Προκαθορισμένος χρόνος καθυστέρησης: 1 ώρα
 
ΚΡΙΤΗΡΙΑ   ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ:
        Τα χρηματικά έπαθλα μοιράζονται ισόποσα. 
               Για τα άλλα έπαθλα υπάρχουν τα εξής κριτήρια: 
               1)Bucholz, 2)Bucholz(median),3)αριθμός νικών
 
ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΑΓΩΝΩΝ: ΚΟΕΡΑΝΤ  ΦΙΛΙΠΠΟΣ 
ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΠΑΡΙΣ  ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΦΡΟΣΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
 
ΕΠΑΘΛΑ:        1ος νικητής:    χρυσό   μετάλλιο και   150 € 
               2ος νικητής:    αργυρό  μετάλλιο και   100 €
               3ος νικητής:    χάλκινο μετάλλιο και    50 €
               1ος  ΕLO< 1700: χρυσό  μετάλλιο  
           ***Έπαθλα δικαιούνται μόνον όσοι τερματίζουν. 
 
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ 
ΓIA THN ΑΠΟΦΥΓΗ ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ TΗΣ 15/01/2022 ΏΡΑ 6.μ.μ
        
Στον κ.Νικολαΐδη Πάρι(κιν.6981796044), στον 
κ. Γιάννη Φροσινό(210-6714703,6980075056 μόνο απόγευμα), 
        στον όμιλο (210-6451538), στα email soaskaki@gmail.com και chesssquareclub@gmail.com, ή πριν την έναρξη των αγώνων.
Σε περίπτωση μη διεξαγωγής του τουρνουά τα παράβολα επιστρέφονται
 
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ: Θα τηρηθούν οδηγίες των ΓΓΑ, ΕΣΟ και ECU
 
ΑΝΑΒΟΛΕΣ/ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ: 
Αναβολές μέχρι δύο δίδονται μόνο για σοβαρούς λόγους κατόπιν συνεννόησης με διαιτητή και αντίπαλο και διεξάγονται μέχρι και Τετάρτη πριν από τον επόμενο γύρο. Οι παίκτες μπορούν να ζητήσουν οποτεδήποτε εξαίρεση σε οποιονδήποτε γύρο. Επιτρέπεται μία εξαίρεση με μισό ½ βαθμό μέχρι τον 5ο γύρο. 
 
ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ:
Υποβάλλονται μέχρι και 30 λεπτά μετά το τέλος της παρτίδας. Παράβολο ένστασης 50€. Το παράβολο επιστρέφεται εάν η ένσταση γίνει έστω και μερικώς δεκτή.
 
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ – ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ
Παραδίδονται απενεργοποιημένες στον διαιτητή πριν την έναρξη των αγώνων.
 

Για οποιοδήποτε ζήτημα που δεν προβλέπεται από την προκήρυξη των αγώνων ισχύουν οι κανονισμοί της FIDE και της ΕΣΟ.         

Από 09/03/2022 έως 04/05/2022ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ:   Σκακιστικός Όμιλος Αμπελοκήπων/Σ.Ο. «Θωμάς Γεωργίου»
ΧΩΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ:  Chess Square Σκακιστικό εντευκτήριο Σ.Ο. Αμπελοκήπων –
Σ.Ο.ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ,Μακρυνίτσας3,κάθετος λεωφόρου Πανόρμου
έναντι Αγίου Δημητρίου, τηλ. 210-6451538
               
ΠΡΟΣΒΑΣΗ:   με ΜΕΤΡΟ σταθμός «ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ» καθώς και
από Δημητσάνας με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ 813
από Πανόρμου με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ 602,610,651,653 και 046 
από Κηφισίας με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ Ε6,Ε14,Χ14,550 και με ΤΡΟΛΕΪ 10,13
από Αλεξάνδρας με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ Α7,Β7,Β5,230,550,813,
               και με ΤΡΟΛΕΪ 7,8,10,14,18,19  
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΑΓΩΝΩΝ:      
                1ος   γύρος: Τετάρτη     09-03-2022   6.30 μ.μ.
               συμπλ. γύρος: Δευτέρα    14-03-2022   6.30 μ.μ.
2ος   γύρος: Τετάρτη     16-03-2022   6.30 μ.μ.               3ος   γύρος: Τετάρτη     23-03-2022   6.30 μ.μ.
               4ος   γύρος: Τετάρτη     30-03-2022   6.30 μ.μ.
               5ος   γύρος: Τετάρτη     06-04-2022   6.30 μ.μ.
               6ος   γύρος: Τετάρτη     13-04-2022   6.30 μ.μ.
               7ος   γύρος: Τετάρτη     04-05-2022   6.30 μ.μ.
               
ΔΙΚΑΙΩΜΑ  ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:
Έχουν όλοι με δελτίο στην ΕΣΟ  εμβολιασμένοι ή έχοντες πιστοποιητικό νόσησης ή με rapid τεστ εντός 48 ωρών ή οι μέχρι 15 ετών με  βεβαίωση  self   test  και με παράβολο συμμετοχής 30€, παιδιά 25€. Δύο μέλη της ίδιας οικογένειας 45€     *Ανώτατο όριο συμμετοχών : 40 άτομα - θα τηρηθεί προτεραιότητα.   
                 Ελάχιστος αριθμός συμμετεχόντων 30 άτομα  
 
ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ: Ελβετικό 7 γύρων
ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ: 1.30 ώρα για όλη την παρτίδα + 30” σε κάθε κίνηση 
               (η καταγραφή των κινήσεων είναι υποχρεωτική)
               **Προκαθορισμένος χρόνος καθυστέρησης: 1 ώρα
ΚΡΙΤΗΡΙΑ   ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ:
        Τα χρηματικά έπαθλα μοιράζονται ισόποσα. 
               Για τα άλλα έπαθλα υπάρχουν τα εξής κριτήρια: 
               1)Bucholz, 2)Bucholz(median),3)αριθμός νικών
 
ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΑΓΩΝΩΝ: ΚΟΕΡΑΝΤ  ΦΙΛΙΠΠΟΣ 
ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΠΑΡΙΣ  ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΦΡΟΣΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
 
ΕΠΑΘΛΑ:        1ος νικητής:    χρυσό   μετάλλιο και   150 € 
               2ος νικητής:    αργυρό  μετάλλιο και   100 €
               3ος νικητής:    χάλκινο μετάλλιο και   50 €
               1ος  ΕLO< 1700: χρυσό  μετάλλιο  
            ***Έπαθλα δικαιούνται μόνον όσοι τερματίζουν. 
 
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ 
ΓIA THN ΑΠΟΦΥΓΗ ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ TΗΣ 12/01/2021 ΏΡΑ 6.μ.μ.
        
Στον κ. Νικολαΐδη Πάρι(κιν.6981796044), στον 
κ. Γιάννη Φροσινό(210-6714703,6980075056 μόνο απόγευμα), 
        στον όμιλο (210-6451538), στα email soaskaki@gmail.com και chesssquareclub@gmail.com, ή πριν την έναρξη των αγώνων.
Σε περίπτωση μη διεξαγωγής του τουρνουά τα παράβολα επιστρέφονται
 
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ: Θα τηρηθούν οδηγίες των ΓΓΑ, ΕΣΟ και ECU
 
ΑΝΑΒΟΛΕΣ/ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ:
Αναβολές μέχρι δύο δίδονται μόνο για σοβαρούς λόγους κατόπιν συνεννόησης με διαιτητή και αντίπαλο και διεξάγονται μέχρι και Δευτέρα πριν από τον επόμενο γύρο. Οι παίκτες μπορούν να ζητήσουν οποτεδήποτε εξαίρεση σε οποιονδήποτε γύρο. Επιτρέπεται μία εξαίρεση με μισό ½ βαθμό μέχρι τον 5ο γύρο. 
 
ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ:
Υποβάλλονται μέχρι και 30 λεπτά μετά το τέλος της παρτίδας. Παράβολο ένστασης 50€. Το παράβολο επιστρέφεται εάν η ένσταση γίνει έστω και μερικώς δεκτή.
 
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ – ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ
Παραδίδονται απενεργοποιημένες στον διαιτητή πριν την έναρξη των αγώνων.
 
Για οποιοδήποτε ζήτημα που δεν προβλέπεται από την προκήρυξη των αγώνων ισχύουν οι κανονισμοί της FIDE και της ΕΣΟ.                

Διοργανωτής: Σ.Ο Περιστερίου

Διεύθυνση αγώνων: Ιάκωβος Λαπατάς - Διαιτησία: Άρης Ροδόπουλος

Χώρος αγώνων: Κρέσνας 80 - 82 ( Πεζόδρομος-Γήπεδο Ατρoμήτου Αθηνών), Περιστέρι, 10΄με
τα πόδια από τον σταθμό του μετρό «Άγιος Αντώνιος»

Σύστημα αγώνων: Ελβετικό 5 γύρων με διεθνή αξιολόγηση ELO Rapid σε 1 όμιλο

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

Κυριακή 6 Μαρτίου 2022

Επιβεβαίωση συμμετοχών: 10:30 - Κλήρωση 1 ου γύρου: 11:00
Απονομές - Τελετή λήξης (με τη λήξη του 5 ου γύρου): 13:30

Χρόνος σκέψης: 10 λεπτά + 3 δευτερόλεπτα για τον κάθε αθλητή

Δικαίωμα συμμετοχής: όλοι οι νέοι κάτω των 18 ετών (ημερομηνία γέννησης μετά την
1/1/2004) ανεξαρτήτως ELO ή ένταξής τους σε σύλλογο

Ανώτατο όριο συμμετοχών: 29 άτομα,θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας

Παράβολο συμμετοχής: 5€

ΕΠΑΘΛΑ

1ος νικητής: κύπελλο και χρυσό μετάλλιο
2ος νικητής: ασημένιο μετάλλιο
3ος νικητής: χάλκινο μετάλλιο

1ο κορίτσι: χρυσό μετάλλιο

1ος νικητής κάτω των 14 ετών: χρυσό μετάλλιο
1ος νικητής κάτω των10 ετών: χρυσό μετάλλιο

Ο πολυνίκης αθλητής λαμβάνει το μετάλλιο της μεγαλύτερης κατηγορίας.

Κριτήρια ισοβαθμίας: Η τελική κατάταξη θα καθοριστεί με βάση τα ακόλουθα κριτήρια: 1. Το
αποτέλεσμα του τουρνουά των ισοβάθμων (εάν έχουν παίξει όλοι μεταξύ του), 2. Buchholz
cut -1 (άθροισμα βαθμών αντιπάλων εξαιρουμένου του χαμηλότερου), 3. Buchholz (άθροισμα
βαθμών αντιπάλων), 4. Sonneborn-Berger

Αποτελέσματα - Συμμετοχές - Τελική βαθμολογία: http://www.chess-results.com

Δηλώσεις συμμετοχής: στον κ. Ιάκωβο Λαπατά (6947156137) ή στο e-mail
αναφέροντας ονοματεπώνυμο, έτος γέννησης, FIDE ID (αν υπάρχει)
και τηλέφωνο επικοινωνίας

Αναβολές - Εξαιρέσεις: Αναβολές δεν επιτρέπονται. Οι παίκτες μπορούν να ζητήσουν
εξαίρεση σε οποιονδήποτε γύρο, λαμβάνοντας όμως 0 βαθμούς στον εν λόγω γύρο.

Ενστάσεις: Ενάντια σε απόφαση του επικεφαλής διαιτητή, ασκείται έγγραφη ένσταση, βάση
των κανονισμών της ΕΣΟ και της FIDE, η οποία παραδίδεται με καταβολή παράβολου 50€,
αμέσως μετά τη λήξη του γύρου. Σε περίπτωση αποδοχής του αιτήματος, έστω και μερικώς,
το παράβολο επιστρέφεται.

Κανονισμοί: Ισχύουν οι επίσημοι κανονισμοί σκακιού της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας
(ΕΣΟ) και της Διεθνούς Σκακιστικής Ομοσπονδίας (FIDE). Για ζητήματα που δεν προβλέπονται
από την παρούσα προκήρυξη, ο διευθυντής αγώνων είναι αρμόδιος για την εφαρμογή των
κανονισμών. Διατηρεί, επίσης, το δικαίωμα μεταβολής του προγράμματος σε περίπτωση
ανάγκης.

ΘΑ ΤΗΡΗΘΕΙ ΤΟ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΗΣ ΓΓΑ.ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΘΕΑΤΕΣ

Υγειονομικό πρωτόκολλο: Όλοι οι συμμετέχοντες υποβάλλονται υποχρεωτικά σε έλεγχο
αντιγόνου Covid-19 πριν από κάθε αγώνα. Ο έλεγχος μπορεί να είναι μοριακός (RT-PCR) εντός
72 ωρών πριν τον αγώνα, ή με άμεσο τεστ αντιγόνου (Rapid Antigen Test-RAT) εντός 48 ωρών
πριν τον αγώνα.
Για αθλητές έως και 17 ετών, είναι δυνατή και η χρήση του αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self test)
την ημέρα του αγώνα, με την προϋπόθεση ότι διενεργείται παρουσία του υπεύθυνου Covid της
ομάδας ή της διοργάνωσης.
Ο αθλητής δεν συμμετέχει στους αγώνες μέχρι τη γνωστοποίηση του αποτελέσματος.
Από τους προληπτικούς ελέγχους με τεστ αντιγόνου COVID-19, εξαιρούνται όσοι προσκομίζουν
πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης που εκδίδεται 30 ημέρες μετά τον
πρώτο θετικό έλεγχο και ισχύει για 180 ημέρες μετά από αυτόν.
Οι παίκτες οφείλουν να έχουν τη δική τους μάσκα προσώπου, την οποία θα φορούν για όλη τη
διάρκεια των αγώνων.

Σας περιμένουμε!

Οι διορισμοί διαιτητών για την Κυριακή 27/02/2022 είναι:
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Π.Ο. Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ (ΑΤΤΙΚΗΣ) 2022  
Round 3 on 2022/02/27 at 10:30    
No. Team Team ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ/ΕΣ
1 ΦΟ ΝΕΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ-ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΙΣΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2 ΣΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Τρουπής Κώστας
3 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΥΜΠΕΡΤΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ
4 ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ Ηλίας Δαλιάνης
5 ΑΠΟ ΚΟΤΙΝΟΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Σεφέρης Γεώργιος
       
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ (ΑΤΤΙΚΗΣ) 2022  
Round 3 on 2022/02/27 at 10:30    
No. Team Team  
1 ΦΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΦΙΛΙΟΣ
2 ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΣΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΤΣΕΡΚΕΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
3 ΑΟ ΔΕΞΑΜΕΝΗΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΝΤΟΥΝΤΑΝΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4 ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
5 ΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ ΑΣΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ
       
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (ΑΤΤΙΚΗΣ) 2022  
Round 3 on 2022/02/27 at 10:30    
No. Team Team  
1 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΥΛΑΞΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,ΤΣΙΡΟΠΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ,ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
2 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΚΑΚΙ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ ΣΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΖΕΥΓΙΤΗ ΕΥΓΕΝΙΑ
3 ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥ ΒΙΡΓΙΝΙΑ,ΚΩΣΤΕΛΙΔΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ,ΓΟΡΙΔΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
4 ΣΜΑΟ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΣΟ ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Πάρης Νικολαΐδης
5 ΣΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ Π.Α.Σ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΠΑΡΙΣ
       
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2022  
Round 3 on 2022/02/27 at 10:30    
No. Team Team  
1 ΑΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2 Σ.Ο. ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΑΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ Χαλμουκης Χαραλαμπος
3 Α.Ε.Κ. ΣΟ ΑΛΙΜΟΥ Ο ΘΟΥΚΥΔΙΔΗΣ ΒΡΑΪΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ,Λίτσας Ιωάννης
       
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2022  
Round 3 on 2022/02/27 at 10:30    
No. Team Team  
1 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΙΛΙΟΥ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ ΚΟΚΟΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΕΦΑΣ ΒΡΙΛ. Η ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΟΣ ΝΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
3 ΣΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΡΕΝΤΗ ΣΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΓΙΑΝΝΕΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ,ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
4 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Αριστοτέλης Στυλιανού
       
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ B1' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2022  
Round 3 on 2022/02/27 at 10:30    
No. Team Team  
1 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ Αλέξανδρος Ρουτση
2 ΜΦΚΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Ο ΦΟΙΒΟΣ ΑΟ ΦΟΙΝΙΞ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΒΟΥΡΟΣ
3 ΣΤΕΓΗ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕΝΣΑ ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΥΚΙΔΗΣ
4 ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΣΠΣ GIOACHINO GRECO ΑΛΟΪΖΟΥ ΜΑΡΙΑ
5 ΑΓΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΣΠΑ ΑΘΗΝΑ ΖΕΡΔΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΖΕΡΔΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
       
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ B2' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2022  
Round 3 on 2022/02/27 at 10:30    
No. Team Team  
1 ΠΜΚ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΩΝ Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ ΣΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΣΙΑΠΕΡΑΣ Γεώργιος Περιφάνης
2 ΣΟ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΣ ΑΙΓΥΠΤΙΩΤΩΝ  ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΟΥΣΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3 ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΔΚΠ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΜΠΕΣΗ ΑΝΤΩΝΙΑ
4 Ο.Π.Α ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΑΣ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ

Το τμήμα σκάκι του Παναθηναϊκού ανακοινώνει την έναρξη του 5ου ανοιχτού τουρνουά σκάκι.

ΕΝΑΡΞΗ: ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ 2022 - ΩΡΑ: 18:30

Στο ολοκαίνουριο εντευκτήριο του που βρίσκεται στην οδό Λουκά Μπέλλου 3, στους Αμπελόκηπους. 150 μέτρα από τον σταθμό μετρό της Πανόρμου.

Λεπτομέρειες στην προκήρυξη που επισυνάπτεται.

Προκηρύξεις

Προκηρύξεις Σχολικών

Προκηρυξεις Σχολικων