Δείτε τους Συνδέσμους με τις κληρώσεις/αποτελέσματα/βαθμολογίες των πρωταθλημάτων

ΝΕΑΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ (ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΠΟ TOURNAMENTSELECTION)

Φωτογραφίες και άλλο υλικό  στη σελίδα του ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ http://www.facebook.com/eosa.chess

Μετά από ομόφωνη απόφαση του ΔΣ της ΕΣΣΝΑ(3/12) τα Ατομικά Νεανικά Πρωταθλήματα 2013 για τις κατηγορίες, O16 , K16   τα πρωταθλήματα Ο18 , Κ18 , Ο20 , Κ20 και οι κατηγορίες Ο14 Κ14 θα διεξαχθούν στο Εντευκτήριο του ΕΟΣ Αχαρνών , Φιλαδελφείας 126 Μενίδι.

Ημερομηνίες Αγώνων: Σάββατο 22/12 , Κυριακή 23/12 (2ος/3ος γύρος) ,Τετάρτη 26/12 ,Παρασκευή 28/12, Σάββατο 29/12 ,Κυριακή 30/12.

Δηλώσεις συμμετοχής γίνονται δεκτές μέχρι την Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου στην ηλεκτρονική διεύθυνση eosachess@hotmail.gr, ή στoν κo Παναγιώτη Παγώνα (Τηλ. 6972865500) αναφέροντας Ονοματεπώνυμο , Έτος Γέννησης , Σύλλογο, Αριθμό Μητρώου ΕΣΟ, Αριθμό Μητρώου fide (FIDE ID) και την κατηγορία στην οποία θα συμμετέχει ο/η αγωνιζόμενος/η. Πληροφορίες στο 2102461528

Τα πρωταθλήματα ηλικιών -8 , -10 και -12 θα διεξαχθούν την Δεύτερη εβδομάδα του Πάσχα όπως έχουν προγραμματιστεί.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι σκακιστές/τριες μπορούν να συμμετέχουν σε ένα μόνο από τα πρωταθλήματα -8 -10 -12 -14 -16 ετών. (Π.χ. Ένας 12χρονος σκακιστής που θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα -14 χάνει το δικαίωμα συμμετοχής στο αντίστοιχο -12 που θα πραγματοποιηθεί το Μάιο. Μπορεί όμως να αγωνιστεί στο πρωτάθλημα -18 ή -20 (22-30/12/2012) ΚΑΙ το πρωτάθλημα -12 (7-12/5/2013) )

Δείτε τις προκηρύξεις

Ατομικά Νεανικά -14  -16 ετών Αττικής 2013

Ατομικά  -18 και -20 ετών Αττικής 2013

Ενημέρωση: Μετά από απόφαση του ΔΣ η κατανομή των θέσεων πρόκρισης στα νεανικά Πρωταθλήματα για τα αντίστοιχα Πανελλήνια Νεανικά θα είναι ως εξής:

Όπεν(Αγόρια) -16  Τρεις (3) θέσεις

Όπεν(Αγόρια) -14  Τέσσερις (4) θέσεις

Κορίτσια -16  Μία (1) θέση

Κορίτσια -14  Δύο (2) θέσεις

Όπεν -20  Όλοι οι συμμετέχοντες

Όπεν(Εφήβων/Νεανιδων)  -18  Τα δύο πρώτα κορίτσια και εν συνεχεία οι τέσσερις (4) πρώτοι/ες στην κατάταξη εκτός αυτών

Το πρόγραμμα των αγώνων για το πρωτάθλημα Όπεν -20 ετών (5 γύροι) έχει ως εξής:

-1ος γύρος 22/12

-2ος γύρος 23/12 Ώρα 17:30

-3ος γύρος 28/12 Ώρα 17:00

-4ος γύρος 29/12 Ώρα 17:00

-5ος (τελ) γύρος 30/12 Ωρα 15:30