Δείτε συνοπτικά παρακάτω όλα τα Σχολικά πρωταθλήματα ,Ατομικά και Ομαδικά,  τα οποία θα πραγματοποιηθούν (Τόπος Διεξαγωγής ,Ημερομηνία, Δικαίωμα συμμετοχής).

 

 

Α) ΑΤΟΜΙΚΑ

Προκριματικά:

  1. Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2010, ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν ΜΟΝΟ οι μαθητές των σχολείων των Δήμων: Φιλαδέλφειας, Αμαρουσίου, Κηφισιάς, Νέας Ερυθραίας, Εκάλης, Πεντέλης, Νέας Πεντέλης, Μελισσίων, Βριλησσίων, Χαλανδρίου, Αγίας Παρασκευής, Χολαργού, Παπάγου, Ψυχικού και Νέου Ψυχικού.

  1. Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2010, ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν ΜΟΝΟ οι μαθητές των σχολείων των Δήμων: Νέας Ιωνίας, Μεταμόρφωσης, Λυκόβρυσης, Ηρακλείου, Πεύκης, Φιλοθέης και Γαλατσίου.

  1. Σάββατο 6 Μαρτίου, ΧΑΪΔΑΡΙ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν ΜΟΝΟ οι μαθητές των σχολείων των Δήμων Αιγάλεω, Χαϊδαρίου, Αγίας Βαρβάρας, Περιστερίου, Αγίων Αναργύρων, Πετρούπολης, Ιλίου, Καματερού και Αθηναίων

  1. Κυριακή 14 Μαρτίου, ΓΛΥΦΑΔΑ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν ΜΟΝΟ οι μαθητές των σχολείων των Δήμων: Μοσχάτου, Ταύρου, Καλλιθέας, Νέας Σμύρνης, Παλαιού Φαλήρου, Αγίου Δημητρίου, Αλίμου, Ζωγράφου, Καισαριανής, Βύρωνα, Δάφνης, Υμηττού, Ηλιούπολης, Αργυρούπολης, Ελληνικού και Γλυφάδας.

  1. Κυριακή 14 Μαρτίου, ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν ΜΟΝΟ οι μαθητές των σχολείων της Νομαρχίας Πειραιά.

  1. Κυριακή 14 Μαρτίου, ΣΤΑΜΑΤΑ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν ΜΟΝΟ οι μαθητές των σχολείων της Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής

  1. Κυριακή 14 Μαρτίου, ΦΥΛΗ.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν ΜΟΝΟ οι μαθητές των σχολείων της Νομαρχίας Δυτικής Αττικής.(Άνω Λιοσια, Ασπροπυργος, Βίλια, Ελευσίνα,Ερυθρες,Ζεφύρι,Μαγούλα,Μανδρα,Μέγαρα,Νέα Περαμος , Οινόη ,Φυλή)

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ: Κυριακή 21 Μαρτίου, ΓΛΥΦΑΔΑ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν ΜΟΝΟ οι μαθητές που θα προκριθούν από τα προκριματικά και όσοι έχουν κερδίσει την πρόκρισή τους από άλλες διοργανώσεις.

Β) ΟΜΑΔΙΚΑ:

ΓΥΜΝΑΣΙΑ και ΛΥΚΕΙΑ: Σάββατο 13 Μαρτίου 2010, ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν τα Γυμνάσια και Λύκεια της Αττικής, Δημόσια και Ιδιωτικά, με μια (1) ή δύο (2) ομάδες.

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

  1. Σάββατο 13 Μαρτίου, ΠΕΙΡΑΙΑΣ.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι μαθητές των Δημοτικών σχολείων της Νομαρχίας Πειραιά.

  1. Σάββατο 13 Μαρτίου, ΣΤΑΜΑΤΑ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι μαθητές των Δημοτικών σχολείων της Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής

  1. Σάββατο 13 Μαρτίου, ΦΥΛΗ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι μαθητές των Δημοτικών σχολείων της Νομαρχίας Δυτικής Αττικής. (Άνω Λιοσια, Ασπροπυργος, Βίλια, Ελευσίνα,Ερυθρες,Ζεφύρι,Μαγούλα,Μανδρα,Μέγαρα,Νέα Περαμος , Οινόη ,Φυλή)

  1. Σάββατο 13 Μαρτίου , ΓΛΥΦΑΔΑ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι μαθητές των Δημοτικών σχολείων της Νομαρχίας Αθηνών.

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ: Σάββατο 20 Μαρτίου 2010, ΓΛΥΦΑΔΑ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν τα Δημοτικά Σχολεία της Αττικής που θα προκριθούν από τα Νομαρχιακά Ομαδικά Σχολικά Πρωταθλήματα.

Δείτε τις λεπτομέρειες στις αντίστοιχες προκηρύξεις.