Μετά την αναβολή των αγώνων που ήταν προγραμματισμένοι για την Κυριακή 05/02/2023 η Επιτροπή για την διεκπεραίωση του αγωνιστικού προγράμματος της Αττικής, τροποποιεί το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων Αττικής και του κυπέλλου Αττικής Φιλίας, με βάσει το άρθρο 2.3 της γενικής προκήρυξης, ως ακολούθως.
 
Η 2η αγωνιστική των πρωταθλημάτων ΠΟΑ, Β' Εθνική, Β' τοπικής 1ος και 2ος όμιλος, καθώς και ο 2ος γύρος του Κυπέλλου Αττικής Φιλίας ορίζονται για την Κυριακή 12/02/2023.
 
Τα μπαράζ κατάταξης για το πρωτάθλημα της Α' τοπικής 2022 ορίζονται για την Κυριακή 12/02/2023.
 
Δίνεται η δυνατότητα στις ομάδες να προτείνουν και στην ΤΕΔ να ορίσει νέους διαιτητές για αυτές τις αναμετρήσεις, με την συνήθη διαδικασία.
 
Η έναρξη των πρωταθλημάτων Γ' Εθνικής και Α΄τοπικής 2023 ορίζεται για την Κυριακή 19/02. 
 
Οι υπόλοιπες αγωνιστικές θα πραγματοποιηθούν τις ακόλουθες ημερομηνίες.
ΠΟΑ, Β' Εθνική και Β1 τοπική:
3η, 4η, 5η, 6η, 7η, 8η και 9η αγωνιστική τις Κυριακές 19/02, 05/03, 12/03, 19/03, 26/03, 02/04 και 09/04 αντίστοιχα.
Β2 τοπική: 
3η, 4η, και 5η αγωνιστική τις Κυριακές 19/02, 05/03 και 12/03 αντίστοιχα
Γ' Εθνική:
2η, 3η, 4η, 5η, 6η και 7η αγωνιστική τις Κυριακές  05/03, 12/03, 19/03, 26/03, 02/04 και 09/04 αντίστοιχα
Α' τοπική:
2ος, 3ος, 4ος, 5ος, 6ος, 7ος, 8ος και 9ος γύρος τις Κυριακές 05/03, 12/03, 19/03, 26/03, 02/04, 09/04, 23/04 και 30/04 αντίστοιχα
Κύπελλο Αττικής Φιλίας:
3ος, 4ος, 5ος, 6ος και 7ος γύρος τις Κυριακές 19/02, 05/03, 12/03, 19/03 και 26/03 αντίστοιχα.
 
Η παρούσα ανακοίνωση επέχει θέση συμπληρωματικής προκήρυξης για κάθε διοργάνωση που διαφοροποιείται το πρόγραμμα.
 

Οι ορισμοί είναι:

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Π.Ο. Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ (ΑΤΤΙΚΗΣ) 2023
Round 2 on 2022/02/05 at 10:30
No. Team Team ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
1 ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΔΑΛΙΑΝΗΣ ΗΛΙΑΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
2 ΑΠΟ ΚΟΤΙΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ Σεφέρης Γεωργιος Σταματάκος Δημητριος
3 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΙΣΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΣΑΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
4 ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΜΟΥΣΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΕΜΑΛΑΙ ΒΑΣΙΛΙΚΗ,ΓΕΡΟΠΑΠΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ (ΑΤΤΙΚΗΣ) 2023
Round 2 on 2023/02/05 at 10:30
No. Team Team
1 "ΕΣΠ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ " ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ KOYΛΑΞΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ
2 ΣΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Αναστασίου Μάριος-Νικόλαος ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ
3 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΚΕΦΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ,ΜΠΕΣΗ ΑΝΤΩΝΙΑ,ΑΛΟΪΖΟΥ ΜΑΡΙΑ
4 ΦΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΦΙΛΙΟΣ ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
5 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΚΑΚΙ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΖΕΥΓΙΤΗ ΕΥΓΕΝΙΑ ΚΟΝΤΟΚΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΡΑΖ Α' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2022-2023
Round 1 on 2023/02/05 at 10:30
No. Team Team
1 ΣΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΡΕΝΤΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2 ΑΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ Α.Ε.Κ. ΚΑΚΟΜΗΤΑ ΣΠΥΡΟ ΤΖΟΥΒΕΛΕΚΗ ΓΙΑΝΝΗ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ B1' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2023
Round 2 on 2022/02/05 at 10:30
No. Team Team
1 ΟΠΑ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΓΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΝΟΜΙΚΟΣ ΓΟΥΙΕΛΜΟΣ ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2 ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΟ ΦΟΙΝΙΞ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΡΟΜΠΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΠΛΕΤΣΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
3 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΣΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΣΙΑΠΕΡΑΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
4 ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΓΛΕΖΕΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5 ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ ΑΟ ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ Λιανός Δημήτριος ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ B2' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2023
Round 2 on 2023/02/05 at 10:30
No. Team Team
1 ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΑΣ ΠΕΡΑ ΑΓΑΜΠΑΝΤΙΑΝ ΣΑΡΚΙΣ ΓΚΟΥΛΟΜΙΑΝ ΚΕΒΟΡΚ,ΤΟΥΜΑΝΙΑΝ ΑΚΟΠ
2 ΔΚΠ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΣΟ ΥΔΡΑΣ ΒΑΘΗΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΚΟΡΡΕΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΙΛΙΑΣ 2023
Round 2 on 2023/02/05 at 10:30
No. Team Team
1 ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ Α ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Α ΣΠΥΡΟΣ ΠΕΤΣΑΣ ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,ΛΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ,ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
2 ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΕΣΠ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ Α ΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3 ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ Β ΣΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΡΟΥΚΟΥΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΕΤΣΕΤΙΔΗ ΜΑΡΙΑ
4 ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ ΚΩΣΤΕΛΙΔΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΒΙΡΓΙΝΙΑ ΓΙΑΝΝΟΥ
5 ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Β ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ Β ΤΣΟΥΜΠΑ ΜΑΡΙΑ ΑΡΜΑΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
6 ΜΦΚΣ ΠΕΙΡΑΙΑΟ ΦΟΙΒΟΣ ΣΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΡΕΝΤΗ ΒΟΥΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ,ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
7 ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Α ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Α ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
8 ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ Ζαχαρίου Κώστας Ανδρώνης Βασίλης,Μίτζας Δημήτρης
9 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ Γ ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Α ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΝΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
10 ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΤΣΟΥΜΠΑ ΜΑΡΙΑ ΑΡΜΑΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
11 ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α.Ε.Κ. Αναστασίου Μάριος-Νικόλαος ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ
12 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Β ΒΑΖΕΛΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΙΚΗΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
13 ΑΠΟ ΚΟΤΙΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Α Σεφέρης Γεωργιος Σταματάκος Δημητριος
14 ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Β ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ Γ ΜΟΥΣΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΕΜΑΛΑΙ ΒΑΣΙΛΙΚΗ,ΓΕΡΟΠΑΠΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ
15 ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Β ΕΣΠ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ Β ΠΡΑΜΑΤΕΥΤΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ ΚΟΝΤΟΚΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ, ΚΑΤΣΙΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
16 ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Α Σ.Ο. ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΠΑΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ,ΜΠΕΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
17 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΣ Η ΠΡΟΟΔΟΣ Ν ΒΟΥΤΖΑ Νεφέλη Μανώλη Νικολέττα Κράτσα
18 ΣΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΕΟΑΟ Ο ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΟΣ ΘΩΜΑΣ ΜΑΥΡΟΜΟΥΣΤΑΚΟΣ,ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΦΩΤΟΓΛΟΥ
19 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ Β ΛΥΜΠΕΡΤΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ ΣΤΕΛΛΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ,ΠΑΡΑΛΙΚΑ ΜΑΡΙΑ
20 ΣΟ ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Α ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Β ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΠΑΡΗΣ ΦΡΟΣΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
21 ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Β ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Β ΛΑΠΑΤΑΣ ΙΑΚΩΒΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ,ΜΟΥΡΤΟΣ ΑΔΡΙΑΝΟΣ
22 ΣΟ ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΠΑΡΗΣ ΦΡΟΣΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
23 ΑΣ ΑΙΓΥΠΤΙΩΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ Α ΔΟΓΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
24 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
25 ΕΟΑΟ Ο ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Β ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
26 ΑΠΟ "ΑΙΓΛΗ" ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΡΟΜΠΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΠΛΕΤΣΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Αν κάποιο εντός έδρας σωματείο έχει άλλον διαιτητή ή υπάρχει κώλυμα με τον διαιτητή, τότε πρέπει να επικοινωνήσει το εντός έδρας σωματείο με εμάς. Παρακαλούμε να ακολουθάτε πιστά τις προκηρύξεις.

1. ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΡΘΡΟ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ 6.6 Ο διαιτητής ελέγχει την εγκυρότητα και πληρότητα τους για κάθε αθλητή. Αθλητής χωρίς ανανεωµένο – ενεργοποιηµένο δελτίο δε μπορεί να αγωνιστεί, και χάνει την παρτίδα άνευ αγώνος.Δελτίο Αθλητικής Ιδιότητας θεωρείται ανανεωμένο – ενεργοποιημένο αν έχει καταβληθεί το αντίστοιχο τέλος ανανέωσης – ενεργοποίησης (10 €) ή το τέλος εγγραφής που καταβάλλεται για την έκδοση νέου δελτίού (νέα εγγραφή - έκδοση από 1/1/ 2023 και μετά).

2. ΠΡΟΣΟΧΗ: ΣΤΟ ΠΟΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ Β' ΕΘΝΙΚΗ ΤΑ ΔΙΕΘΝΗ ΕΛΟ ΕΊΝΑΙ ΤΟΥ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ. ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΟ 1ο ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΣΤΟ 2ο ΓΥΡΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΕΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Ο ΑΘΛΗΤΗΣ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥAΡΙΟ.

Ο Συντονιστής της ΠΔΕ ΕΣΣΝΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ:

Παιδικό Τουρνουά Rapid

 

Παιδικό rapid τουρνουά με ελβετικό σύστημα 7 γύρων χωρίς αξιολόγηση για την συμμετοχή όλων

(Οι διοργανωτές μπορούν να αλλάξουν σύστημα αγώνων

ανάλογα με τον αριθμό συμμετοχών)

 

Την Κυριακή, 5 Φεβρουαρίου 2023, στην αίθουσά μας, Λυκούργου 50, Καλλιθέα, ώρα 17:30.

Χρόνος σκέψης: Κάθε παίκτης έχει δέκα (10) λεπτά για όλη την παρτίδα και 2 δευτερόλεπτα προστιθέμενο χρόνο ανά κίνηση. Οι αγώνες γίνονται με ηλεκτρονικά χρονόμετρα (σύστημα 10'+2").

Κανονισμοί: Ισχύουν οι επίσηµοι κανονισµοί σκακιού της Ελληνικής Σκακιστικής Οµοσπονδίας (ΕΣΟ) και της ∆ιεθνούς Σκακιστικής Οµοσπονδίας (FIDE).Θα τηρηθούν όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα που ορίζονται από την ΓΓΑ.

Δικαίωμα συμμετοχής: έχουν Παιδιά έως 16 ετών µε έτος γέννησης 2007 και μεταγενέστερα από οποιονδήποτε σκακιστικό σύλλογο.

Ανώτατο όριο συμμετοχών: 30 άτομα

Παράβολο συμμετοχής: 5 ευρώ

Έπαθλα: Θα δοθούν μετάλλια και δώρα στους 3 πρώτους νικητές και το 1ο κορίτσι της Γενικής Κατάταξης.

Επίσης θα δοθούν μετάλλια στον 1ο και το 1ο κορίτσι των ειδικών κατηγοριών.

Ειδικές κατηγορίες:

-12, -11, -10, -9, -8, -7 ετών

Οι νικητές βραβεύονται στις ηλικιακές κατηγορίες τους.

Κριτήρια ισοβαθμίας:

1) αποτέλεσμα μεταξύ των εμπλεκομένων ισόβαθμων παικτών,

2) Buchholz (άθροισμα της τελικής βαθμολογίας των αντιπάλων),

3) βαθµολογική πρόοδος (άθροισµα της ανά γύρο βαθµολογίας του παίκτη).

Αίθουσα αγώνων: Σκακιστικός Όμιλος Καλλιθέας, Λυκούργου 50, Καλλιθέα.

Πληροφορίες και εγγραφές: στο τηλέφωνο: κα Τσούμπα Μαρία 6988380001 και στο mail: και με φυσική παρουσία την ημέρα έναρξης των αγώνων στην αίθουσα αγώνων και μέχρι τις 17:00 μ.μ.

Επικεφαλής Διαιτητής: Μαρία Τσούμπα

Διαιτητές: Αδαμαντία Τσούμπα

Διεύθυνση αγώνων: Μ. Στεφανίδη

Οι αλλοδαποί και κοινοτικοί αθλητές που δηλώθηκαν για τα πρωταθλήματα ΠΟΑ, Β' ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΙ Β' ΤΟΠΙΚΗΣ

είναι οι ακόλουθοι

Α) Π.Ο.Α

1. Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ: IRINA BULMAGA, ΑΜ.ΕΣΟ 39610, FIDEid 13903063 (KOINOTIKH)

2. Π.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: MARTA MICHNA, ΑΜ.ΕΣΟ 46723, FIDEid 1106686 (KOINOTIKH)

B) Β’ ΕΘΝΙΚΗ

1. Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ: ROBERT ZYSK, ΑΜ.ΕΣΟ 27302, FIDEid4600410 (ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΣ)

Γ) Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1. Α.Ο. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ:

WALTER ALEXANDER TROMP ΑΜ.ΕΣΟ 39709, FIDEid 12944157 (ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΣ)

Θα υπάρξει και νέα ενημέρωση για τα πρωταθλήματα Γ' Εθνικής και Α' τοπικής μετά την λήξη της προθεσμίας των δηλώσεων συμμετοχής.

1ο Open Rapid για παιδιά U16 από τον ΣΟ Χαλανδρίου

 Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2023

 Διοργανωτής: Σκακιστικός Όμιλος Χαλανδρίου

Διευθύντρια αγώνων: Μαρία Τραγέλλη (FIDE ID: 42145830)

 Επικεφαλής διαιτητής: Αριστείδης Ροδόπουλος (FIDE ID: 25861646)

 Χώρος αγώνων: Εντευκτήριο Σ.Ο. Χαλανδρίου: Αβέρωφ 4, Χαλάνδρι, 152 32

 

 Σύστημα αγώνων: Ελβετικό Rapid 6 γύρων χωρίς διεθνή αξιολόγηση. Το ανώτατο όριο συμμετοχών είναι 40 (θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας).

 

Δικαίωμα συμμετοχής: Όλα τα παιδιά γεννημένα από το 2007 και μετά

Δηλώσεις συμμετοχής / Επιβεβαίωση συμμετοχών: 17:00

 Κλήρωση 1ου γύρου: 17.30

 Απονομές / Τελετή λήξης: Με τη λήξη του 6ου γύρου: ~20.30 (διάρκεια του κάθε γύρου: ~30’)

 Χρόνος σκέψης: 10 λεπτά + 3 δευτερόλεπτα ανά κίνηση από την 1η κίνηση, για κάθε παίκτη

 Κανονισμοί: Ισχύουν οι επίσημοι κανονισμοί σκακιού της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας (ΕΣΟ) και της Διεθνούς Σκακιστικής Ομοσπονδίας (FIDE). Θα τηρηθούν όλες οι τρέχουσες οδηγίες σχετικά με το αγωνιστικό υγειονομικό πρωτόκολλο.

 Γενικό παράβολο συμμετοχής: 5€

 

Αναβολές / Εξαιρέσεις: Αναβολές δεν επιτρέπονται. Οι παίκτες μπορούν να ζητήσουν εξαίρεση σε οποιονδήποτε γύρο, λαμβάνοντας όμως 0 βαθμούς στον εν λόγω γύρο.

 

Ενστάσεις: Ενάντια σε απόφαση του επικεφαλής διαιτητή, ασκείται έγγραφη ένσταση, βάση των κανονισμών της ΕΣΟ και της FIDE, η οποία παραδίδεται με καταβολή παράβολου 50€, αμέσως μετά τη λήξη του γύρου. Σε περίπτωση αποδοχής του αιτήματος, έστω και μερικώς, το παράβολο επιστρέφεται.

 

Έπαθλα:

1ος γενικής κατάταξης: χρυσό μετάλλιο

2ος γενικής κατάταξης: ασημένιο μετάλλιο

3ος γενικής κατάταξης: χάλκινο μετάλλιο

1ος U12, U10, U8 χρονών:  μετάλλιο

 

Ελάχιστος αριθμός παικτών ανά ειδική κατηγορία: 3

 

Σε περίπτωση που ένας παίκτης δικαιούται παραπάνω από ένα έπαθλο, λαμβάνει το μεγαλύτερο. Παίκτης που εγκαταλείπει το τουρνουά δεν δικαιούται έπαθλο.

 

 Κριτήρια Ισοβαθμίας: Η τελική κατάταξη θα καθοριστεί με βάση τα ακόλουθα κριτήρια:

1. Αποτέλεσμα μεταξύ των ισοβάθμων

2. Buchholz

3. Μ. Buchholz

4. Sonneborn-Berger

 

Σε περίπτωση που το τουρνουά γίνει πουλ, τα κριτήρια ισοβαθμίας θα είναι:

1. Αποτέλεσμα μεταξύ των ισοβάθμων

2. Sonneborn-Berger

3. Πλήθος νικών

 

Ειδικοί Κανονισμοί: Για ζητήματα που δεν προβλέπονται από την παρούσα προκήρυξη, ο επικεφαλής διαιτητής είναι αρμόδιος για την εφαρμογή των κανονισμών. Διατηρεί, επίσης, το δικαίωμα μεταβολής του προγράμματος, σε περίπτωση ανάγκης.

 

Αποτελέσματα / Συμμετοχές / Τελική βαθμολογία: https://chess-results.com/


Δηλώσεις συμμετοχής / Πληροφορίες: Στο e-mail:
halandri@halandrichess.gr (αναφέροντας ονοματεπώνυμο, ημερομηνία γέννησης, τηλέφωνο επικοινωνίας και FIDE ID, αν υπάρχει) και στο τηλέφωνο 690 900 6192 (Μαρία Τραγέλλη), Facebook: halandrichess

18th Open Tournament, by OPAX-Mindgames

Κυριακή 12/02/2023 – Κυριακή 26/03/2023


Διοργανωτής: Όμιλος Πνευματικών Αθλημάτων Χολαργού

Διευθύντρια αγώνων: WGM Άννα-Μαρία Μπότσαρη (FIDE ID: 4200446)

Επικεφαλής διαιτητής: Αριστείδης Ροδόπουλος (FIDE ID: 25861646)

Χώρος αγώνων: Εντευκτήριο ΟΠΑΧ: Ευριπίδου 11 & Κεφαλληνίας, Χολαργός, 155 62

Σύστημα αγώνων: Ελβετικό τουρνουά 7 γύρων, με διεθνή και εθνική αξιολόγηση Standard ELO, σε 1 όμιλο

Δικαίωμα συμμετοχής: Όλοι οι παίκτες με ελληνικό σκακιστικό δελτίο και εξοφλημένο το τέλος ενεργοποίησης στην ΕΣΟ (10€) ή αλλοδαποί / ομογενείς που ανήκουν σε ξένη σκακιστική ομοσπονδία.

Πρόγραμμα αγώνων:
Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2023
16:30: Δηλώσεις συμμετοχής / Επιβεβαίωση συμμετοχών
17:00: 1ος γύρος

Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2023
17:00: 2ος γύρος

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2023
17:00: 3ος γύρος

Κυριακή 5 Μαρτίου 2023
16:30: 5ος διαγωνισμός σκακιστικών προβλημάτων
17:00: 4ος γύρος

Κυριακή 12 Μαρτίου 2023
17:00: 5ος γύρος

Κυριακή 19 Μαρτίου 2023
17:00: 6ος γύρος

Κυριακή 26 Μαρτίου 2023
17:00: 7ος γύρος
21:00: Απονομές / Τελετή λήξης (με τη λήξη του 7ου γύρου)

Παίκτης που δεν προσέλθει στον αγωνιστικό χώρο 1 ώρα από την έναρξη του γύρου θα χάνει την παρτίδα άνευ αγώνος. Παίκτης που χάνει 2 φορές άνευ αγώνος θεωρείται ότι εγκαταλείπει το τουρνουά. Διάρκεια του κάθε γύρου: ~4 ώρες

Χρόνος σκέψης: 90’ για όλη την παρτίδα + 30” ανά κίνηση από την 1η κίνηση, για κάθε παίκτη

Κανονισμοί: Ισχύουν οι επίσημοι κανονισμοί σκακιού της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας (ΕΣΟ) και της Διεθνούς Σκακιστικής Ομοσπονδίας (FIDE).

Παράβολο συμμετοχής: 30€ για κάθε παίκτη και 25€ για κάθε επιπλέον μέλος της οικογένειάς του, 25€ για κάθε άνεργο (με υπόδειξη κάρτας ανεργίας), 25€ για κάθε μέλος ΟΠΑΧ

Ανώτατο όριο συμμετοχών: 45 άτομα (θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας)

Κριτήρια ισοβαθμίας: Η τελική κατάταξη θα καθοριστεί με βάση τα ακόλουθα κριτήρια:
1. Αποτέλεσμα μεταξύ των ισοβάθμων
2. Buchholz
3. Μ. Buchholz
4. Sonneborn-Berger

Έπαθλα: Θα μοιραστεί το 50% των καθαρών εσόδων ως εξής:
1ος νικητής: 25% + κύπελλο
2ος νικητής: 15% + αργυρό μετάλλιο
3ος νικητής: 10% + χάλκινο μετάλλιο
1ος νικητής κάτω των 18 χρονών: σκακιστικό υλικό + χρυσό μετάλλιο
Νικητής 5ου διαγωνισμού επίλυσης σκακιστικών προβλημάτων: σκακιστικό υλικό + χρυσό μετάλλιο

Στις ισοβαθμίες τα χρηματικά έπαθλα δεν μοιράζονται. Σε περίπτωση που ένας παίκτης δικαιούται >1 έπαθλο, λαμβάνει το μεγαλύτερο, εκτός της περίπτωσης του νικητή του διαγωνισμού. Παίκτης που εγκαταλείπει το τουρνουά δεν δικαιούται έπαθλο.

Αναβολές / Εξαιρέσεις: Αναβολές δίνονται μόνο για σοβαρούς λόγους, κατόπιν συνεννόησης με διαιτητή και αντίπαλο, και διεξάγονται μέχρι και την Τετάρτη πριν από τον επόμενο γύρο. Στον τελευταίο γύρο δεν επιτρέπονται οι αναβολές παρτίδων μετά την προγραμματισμένη ώρα του. Οι παίκτες μπορούν να ζητήσουν εξαίρεση 0.5 βαθμού (μέχρι 2 στο σύνολο, οι υπόλοιπες θα είναι 0 βαθμών). Στους 2 τελευταίους γύρους, οι εξαιρέσεις θα δίνουν 0 βαθμούς.

Ενστάσεις: Ενάντια σε απόφαση του επικεφαλής διαιτητή, ασκείται έγγραφη ένσταση, βάση των κανονισμών της ΕΣΟ, η οποία παραδίδεται στους διοργανωτές, με καταβολή παραβόλου 50€, αμέσως μετά τη λήξη του γύρου. Σε περίπτωση αποδοχής του αιτήματος, έστω και μερικώς, το παράβολο επιστρέφεται.

Ειδικοί κανονισμοί: Για ζητήματα που δεν προβλέπονται από την παρούσα προκήρυξη, ο επικεφαλής διαιτητής είναι αρμόδιος για την εφαρμογή των κανονισμών. Ο επικεφαλής διαιτητής διατηρεί, επίσης, το δικαίωμα μεταβολής του προγράμματος σε περίπτωση ανάγκης.

Αποτελέσματα / Συμμετοχές / Τελική βαθμολογία: https://chess-results.com/tnr723476.aspx?lan=1

Δηλώσεις Συμμετοχής / Πληροφορίες: Στο e-mail: (αναφέροντας ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο επικοινωνίας και FIDE ID, αν υπάρχει) και στο τηλέφωνο 698 144 8943

Facebook: https://www.facebook.com/mindgames.holargos

Site: https://www.opax.gr/

Οι ορισμοί είναι:


ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Π.Ο. Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ (ΑΤΤΙΚΗΣ) 2023
Round 1 on 2022/01/29 at 10:30
No. Team Team ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
1 ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΥΚΗΣ ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
2 ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΠΟ ΚΟΤΙΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3 ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ Ζαχαρίου Κώστας Ανδρώνης Βασίλης,Μίτζας Δημήτρης
4 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ ΑΣΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ ΛΥΜΠΕΡΤΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ ΣΤΕΛΛΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ,ΠΑΡΑΛΙΚΑ ΜΑΡΙΑ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ (ΑΤΤΙΚΗΣ) 2023
Round 1 on 2023/01/29 at 10:30
No. Team Team
1 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΚΑΚΙ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ "ΕΣΠ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ " ΖΕΥΓΙΤΗ ΕΥΓΕΝΙΑ ΚΟΝΤΟΚΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
2 ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΦΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΧΑΤΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ,ΠΑΠΑΔΌΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ
3 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΝΤΙΩΤΗ ΕΥΜΟΡΦΙΑ ΝΙΚΗΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ,ΒΑΖΕΛΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
4 ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΣΤΕΡΗΣ ΜΟΥΡΤΟΣ ΑΔΡΙΑΝΟΣ,ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
5 ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΞΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΠΑΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ,ΜΠΕΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ B1' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2023
Round 1 on 2022/01/29 at 10:30
No. Team Team
1 ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ ΟΠΑ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Δημήτριος Λιανός ΜΙΧΑΛΙΟΣ ΠΑΡΗΣ
2 ΑΟ ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Μαρία Χαραλαμπίδου Μαρία Πετσετίδη
3 ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΠΑΠΠΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΑΖΗΣ ΣΤΑΘΗΣ
4 ΣΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΣΙΑΠΕΡΑΣ ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΡΟΜΠΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΓΡΑΠΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
5 ΑΟ ΦΟΙΝΙΞ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΓΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΝΟΜΙΚΟΣ ΓΟΥΛΙΕΛΜΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ B2' ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2023
Round 1 on 2023/01/29 at 10:30
No. Team Team
1 ΣΟ ΥΔΡΑΣ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΟΥΣΛΙΑΔΗ ΝΙΚΟΛΑΟ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
2 ΑΣ ΠΕΡΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΤΥΦΛΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΠΛΕΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΑΠΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΙΛΙΑΣ 2023
Round 1 on 2023/01/29 at 10:30
No. Team Team
1 ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Β ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ Α ΜΟΥΣΛΙΑΔΗ ΝΙΚΟΛΑΟ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
2 ΣΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Α Αναστασίου Μάριος-Νικόλαος ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ
3 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Α Σ.Ο. ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΜΠΕΣΗ ΑΝΤΩΝΙΑ ΑΛΟΙΖΟΥ ΜΑΡΙΑ
4 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ Β ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΝΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
5 ΕΣΠ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ Β ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΚΟΥΛΑΞΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΙΡΟΠΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
6 ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Α ΣΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΜΟΥΣΛΙΑΔΗ ΝΙΚΟΛΑΟ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
7 ΕΣΠ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ Α ΑΣ Η ΠΡΟΟΔΟΣ Ν ΒΟΥΤΖΑ ΚΟΥΛΑΞΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΙΡΟΠΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
8 ΕΟΑΟ Ο ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ Β ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
9 ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ANDRA CIMINA ΝΤΑΛΑΜΠΙΡΑΣ ΣΠΥΡΟΣ
10 ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Β ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Β ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
11 ΣΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΡΕΝΤΗ ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ ΠΡΑΜΑΤΕΥΤΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
12 ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Β ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Α ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΣΤΕΡΗΣ ΜΟΥΡΤΟΣ ΑΔΡΙΑΝΟΣ,ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
13 ΑΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΣΟ ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β ΣΑΝΤΟΡΙΝΑΙΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣΑ ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
14 ΑΣ ΑΙΓΥΠΤΙΩΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Α ΔΟΓΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΙΧΑΛΙΟΣ ΠΑΡΗΣ
15 ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ Β ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ ΣΠΥΡΟΣ ΠΕΤΣΑΣ ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,ΛΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ,ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
16 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΣΟ ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Α ΡΟΥΤΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΤΑΛΑΜΠΙΡΑΣ ΣΠΥΡΟΣ
17 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Β ΜΦΚΣ ΠΕΙΡΑΙΑΟ ΦΟΙΒΟΣ ΑΛΟΙΖΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΠΕΣΗ ΑΝΤΩΝΙΑ
18 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α ΙΓΝΑΤΙΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
19 ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΗΓΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ, ΚΑΤΡΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
20 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΗΜΝΑΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
21 ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ Α ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ Γ ΡΟΥΚΟΥΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΕΤΣΕΤΙΔΗ ΜΑΡΙΑ
22 ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ,ΠΑΓΚΑΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
23 ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ Γ ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Β ΣΠΥΡΟΣ ΠΕΤΣΑΣ ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,ΛΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ,ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
24 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ Α ΑΠΟ ΚΟΤΙΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΝΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
25 ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Α.Ε.Κ. ΓΛΕΖΕΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
26 ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Β ΕΟΑΟ Ο ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Β ΞΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΠΑΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ,ΜΠΕΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ


Αν κάποιο εντός έδρας σωματείο έχει άλλον διαιτητή ή υπάρχει κώλυμα με τον διαιτητή, τότε πρέπει να επικοινωνήσει το εντός έδρας σωματείο με εμάς. Παρακαλούμε να ακολουθάτε πιστά τις προκηρύξεις.


ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΡΘΡΟ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ 6.6 Ο διαιτητής ελέγχει την εγκυρότητα και πληρότητα τους για κάθε αθλητή. Αθλητής χωρίς ανανεωµένο – ενεργοποιηµένο δελτίο δε μπορεί να αγωνιστεί, και χάνει την παρτίδα άνευ αγώνος.Δελτίο Αθλητικής Ιδιότητας θεωρείται ανανεωμένο – ενεργοποιημένο αν έχει καταβληθεί το αντίστοιχο τέλος ανανέωσης – ενεργοποίησης (10 €) ή το τέλος εγγραφής που καταβάλλεται για την έκδοση νέου δελτίού (νέα εγγραφή - έκδοση από 1/1/ 2023 και μετά).


Ο Συνρονιστής της ΠΔΕ ΕΣΣΝΑ

Στα αρχεία που επισυνάπτονται βρίσκονται οι διευθύνσεις των αγωνιστικών χώρων των ομάδων που συμμετέχουν στα πρωταθλήματα Αττικής 2023, καθώς και του Κυπέλλου Αττικής Φιλίας 2023. Στην λίστα θα προστεθούν και οι κατηγορίες Γ΄Εθνική και Α΄τοπική όταν λήξει η προθεσμία των δηλώσεων συμμετοχής. 

Προκηρύξεις

Προκηρύξεις Σχολικών

Προκηρυξεις Σχολικων