ΠΑΙΔΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΟ 3 ΑΣΤΕΡΕΣ 89 ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΔΑΛΙΑΝΗΣ ΗΛΙΑΣ
ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΟΣ ΑΝΔΡΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ / ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΚΩΣΤΑΣ
ΕΣΠ "ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ" ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ, ΠΟΔΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
ΣΟ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΜΠΑΛΑΣΚΑ ΕΛΕΝΗ ΣΟΦΙΑ / ΦΑΡΑΝΤΟΥΡΗ ΜΑΡΙΝΑ
ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ / ΓΙΑΝΝΟΥ ΒΙΡΓΙΝΙΑ
ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
ΦΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΦΙΛΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΣΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ "ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΣΙΑΠΕΡΑΣ" ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΓΡΑΠΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΑΓΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΣΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΖΕΡΔΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ / ΖΕΡΔΕΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΑΣΟΠ ΔΙΑΣ ΔΚΠ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΞΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

 

 

ΛΑΖΑΡΟΣ ΔΡΕΠΑΝΙΩΤΗΣ

ΣΠΣ GIOACHINO GRECO-ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΣΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ-ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΛΗΣΙΩΝ  ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ Α'-ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ  ΧΑΤΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΣΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΣΙΑΠΕΡΑΣ-ΣΟ ΑΛΙΜΟΥ Ο ΘΟΥΚΥΔΙΔΗΣ  ΑΓΡΑΠΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΣΟ ΑΘΗΝΩΝ-ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΞΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ-ΠΑΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΣΟ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ-ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΦΑΡΑΝΤΟΥΛΗ ΜΑΡΙΝΑ, ΒΟΗΘΟΣ: ΜΠΑΛΑΣΚΑ ΕΛΕΝΗ ΣΟΦΙΑ
ΣΟ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ-ΑΠΌ ΚΟΤΙΝΟΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Α'-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΓΛΕΖΕΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ: Π.Α. ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ
ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Β'-ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΛΕΖΕΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

 

ΣΠΥΡΟΣ ΜΠΙΚΟΣ

 

ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΤΣΟΥΜΠΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ
ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ-ΣΟ ΑΛΙΜΟΥ Ο ΘΟΥΚΥΔΙΔΗΣ ΧΑΤΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ-ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ ΠΛΕΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ-ΑΕΚ ΚΑΤΣΙΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣΚΟΝΤΟΚΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
ΣΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΜΠΟΥΖΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
ΑΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΣΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΡΕΝΤΗ  ΑΓΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ / ΓΙΑΝΝΟΥ ΒΙΡΓΙΝΙΑ
ΑΠΌ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΑΠΌ ΚΟΤΙΝΟΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΠΑΝΑΓΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΡΟΥΤΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΑΣ ΠΕΡΑ Ε.Κ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ / ΠΑΓΚΑΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ / ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ-ΣΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΡΗΓΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΜΦΚΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΒΟΥΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ-ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ-ΣΟ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ ΞΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
ΣΟ ΙΚΑΡΙΑΣ Ι. ΤΖΕΛΕΠΗΣ-ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ ΠΑΓΚΑΛΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ
ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΣΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
ΣΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ-ΣΠΣ GIOACHINO GRECO ΘΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ-ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

 

 

 

 

 

 

Αναρτάται ο κατάλογος αντιπροσώπων των σωματείων για τη Γενική Συνέλευση της 28ης Νοεμβρίου 2021.

ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ:   Σκακιστικός Όμιλος Αμπελοκήπων/Σ.Ο. «Θωμάς Γεωργίου»

ΧΩΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ:  Chess Square Σκακιστικό Εντευκτήριο Σ.Ο. Αμπελοκήπων –

Σ.Ο.ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Μακρυνίτσας 3,κάθετος λεωφόρου Πανόρμου έναντι Αγίου Δημητρίου, τηλ. 210-6451538

               

ΠΡΟΣΒΑΣΗ:     

με ΜΕΤΡΟ σταθμός «ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ» καθώς και

από Δημητσάνας με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ 813

από Πανόρμου με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ 602,610,651,653 & 046

από Κηφισίας με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ Ε6,Ε14,Χ14,550 και με ΤΡΟΛΕΪ 10,13

από Αλεξάνδρας ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ Α7,Β7,Β5,230,550,813,ΤΡΟΛΕΪ 7,8,10,14,18,19 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ:     

1ος   γύρος:  ΚΥΡΙΑΚΗ 28-11-2021 6.30 μ.μ.

2ος   γύρος:  ΚΥΡΙΑΚΗ 28-11-2021 6.45 μ.μ.

3ος   γύρος:  ΚΥΡΙΑΚΗ 28-11-2021 7.00 μ.μ.

4ος   γύρος:  ΚΥΡΙΑΚΗ 28-11-2021 7.15 μ.μ.

5ος   γύρος:  ΚΥΡΙΑΚΗ 28-11-2021 7.30 μ.μ.

6ος   γύρος:  KΥΡΙΑΚΗ 28-11-2021 7.45 μ.μ.

7ος   γύρος:  ΚΥΡΙΑΚΗ 28-11-2021 8.00 μ.μ.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

8ος   γύρος:  ΚΥΡΙΑΚΗ 28-11-2021 8.15 μ.μ.

9ος   γύρος:  ΚΥΡΙΑΚΗ 28-11-2021 8.30 μ.μ.

              

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: Έχουν όλοι εμβολιασμένοι ή με πιστοποιητικό νόσησης ή  με rapid τεστ εντός 48 ωρών , όσοι δε, είναι  μέχρι 15 ετών με βεβαίωση self  test  και με παράβολο συμμετοχής 10€

*Ανώτατο όριο συμμετοχών : 40 άτομα-θα τηρηθεί προτεραιότητα.  

 

ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ: Ελβετικό 9 γύρων ή 7 (συμμετοχές λιγότερες από 20)

ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ:  3min+ 2sec για κάθε παίκτη για όλη την παρτίδα

 

ΚΡΙΤΗΡΙΑ  ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ:

Τα χρηματικά έπαθλα μοιράζονται ισόποσα.

Για τα άλλα έπαθλα υπάρχουν τα εξής κριτήρια:

1)Bucholz, 2)Bucholz(median),3)αριθμός νικών

 

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ: ΚΟΕΡΑΝΤ  ΦΙΛΙΠΠΟΣ 

ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΠΑΡΙΣ, ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΦΡΟΣΙΝΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ   

  

ΕΠΑΘΛΑ

1ος νικητής:   20%  των παραβόλων 

2ος νικητής:   15%  των παραβόλων        

3ος νικητής:   10&  των παραβόλων

1ος νικητής με διεθνές ELO (blitz ή αν δεν υπάρχει standard) κάτω από 1900 ή χωρίς διεθνές ELO 5% των παραβόλων

        ***Έπαθλα δικαιούνται μόνον όσοι τερματίζουν.

Εάν κάποιος διεκδικεί έπαθλα διαφορετικών κατηγοριών επιλέγει το μεγαλύτερο

 

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:

ΓΙΑ ΤΗN ΑΠΟΦΥΓΗ ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 6.00 μ.μ. ΤΗΝ ΙΔΙΑ  ΜΕΡΑ

Στον κ. Νικολαΐδη Πάρι(κιν. 6981796044)

στον κ. Γιάννη Φροσινό(210-6714703,6980075056 μόνο απόγευμα),

στα email soaskaki@gmail.com και chesssquareclub@gmail.com

στον όμιλο (210-6451538), ή πριν την έναρξη των αγώνων.

 

 ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ: Θα τηρηθούν οδηγίες των ΓΓΑ, ΕΣΟ και ECU

ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ:

Υποβάλλονται μέχρι και 30 λεπτά μετά το τέλος της τελευταίας παρτίδας του γύρου. Παράβολο ένστασης 50€.

Το παράβολο επιστρέφεται εάν η ένσταση γίνει έστω και μερικώς δεκτή.

 

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ – ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ

Παραδίδονται απενεργοποιημένες στον διαιτητή πριν την έναρξη των αγώνων.

Για οποιοδήποτε ζήτημα που δεν προβλέπεται από την προκήρυξη των αγώνων ισχύουν οι κανονισμοί της FIDE και της ΕΣΟ.               

 

 

ΣΠΥΡΟΣ ΜΠΙΚΟΣ
ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ-ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΛΥΜΠΕΡΤΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ
ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΨΑΘΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΣΟ ΑΛΙΜΟΥ Ο ΘΟΥΚΥΔΙΔΗΣ-ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΠΛΕΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΑΠΌ ΚΟΤΙΝΟΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ ΠΑΓΚΑΛΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ
ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΑΠΌ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΡΟΥΚΟΥΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΑΣ ΠΕΡΑ-ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΡΑΠΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ-ΑΕΚ ΣΑΡΚΙΣ ΑΓΑΜΠΑΤΙΑΝ
ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΜΦΚΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΔΡΙΑΝΟΣ ΜΟΥΡΤΟΣ
ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ-ΣΟ ΙΚΑΡΙΑΣ Ι. ΤΖΕΛΕΠΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΗΣ
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ-ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΚΩΣΤΑΣ, ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ: ΑΝΔΡΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΣΟ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΣΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΣΠΣ GIOACHINO GRECO-ΑΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΠΑΡΙΣ
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ-ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ ΜΑΚΚΑ ΕΥΑΝΘΙΑ, ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ: ΛΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΣΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΡΕΝΤΗ-ΣΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΘΕΜΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΣΟ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΦΑΡΑΝΤΟΥΡΗ ΜΑΡΙΝΑ
ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ-ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ,ΤΣΙΡΟΠΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ,ΚΟΥΛΑΞΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΑΓΩΝΑΣ
   
   
ΛΑΖΑΡΟΣ ΔΡΕΠΑΝΙΩΤΗΣ
ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
ΣΠΣ GIOACHINO GRECO-ΣΟ ΑΛΙΜΟΥ Ο ΘΟΥΚΥΔΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΣΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΣΙΑΠΕΡΑΣ ΤΣΟΥΜΠΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ
ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΣΟ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ ΓΑΖΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ-ΣΟ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΞΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
ΑΠΌ ΚΟΤΙΝΟΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΣΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΠΑΓΚΑΛΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ
ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ Α ΡΟΥΚΟΥΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ-ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ Β ΛΥΜΠΕΡΤΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ
ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΣΟ ΑΘΗΝΩΝ  
ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Β ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Α ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ: Π.Α. ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ

 

 

ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ 3 ΑΣΤΕΡΕΣ 89 ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΚΩΣΤΑΣ
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΟΣ ΣΟ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΕΣΠ "ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ" Ε.Κ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ / ΠΑΓΚΑΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ / ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΣ
ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΦΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΨΑΘΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΣΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ ΧΑΚΜΟΥΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ / ΛΑΓΓΟΥΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ.
ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΧΑΤΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΣ
ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΓΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΝΟΜΙΚΟΣ ΓΟΥΛΙΕΛΜΟΣ,ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΔΚΠ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΣΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ "ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΣΙΑΠΕΡΑΣ" ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΒΑΘΗΣ
ΑΣΟΠ ΔΙΑΣ ΜΦΚΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΞΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
     

 

 

 

 

 

 

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΑΙΘΟΥΣΑΣ: ΛΕΜΟΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΙΩΑΝΝΑ 

ΒΟΗΘΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΑΙΘΟΥΣΑΣ: ΡΗΓΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΤΕΔ ΕΣΣΝΑ

Η Ε.Σ.Σ.Ν.Α και ο Σ.Ο. Αιγάλεω συνδιοργανώνουν την τελική φάση (Final 4) του Ομαδικού Κυπέλλου Αττικής 2021.

Η αγώνες θα διεξαχθούν στο εντευκτήριο του Σ.Ο. Αιγάλεω επί της οδού Ιερά Οδός & Σούτσου, Πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου στο Αιγάλεω, ως ακολούθως:

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ: Σάββατο 20/11/2021 Ώρα 17:00

ΤΕΛΙΚΟΙ: Κυριακή 21/11/2021 Ώρα 11:00

Για τους ημιτελικούς του Σαββάτου οι συναντήσεις είναι:

Α1. Πειραϊκός Ο.Σ. - Α.Π.Ο. Κότινος Χολαργού

Α2. Σ.Ο. Αιγάλεω – Σκακιστική Επικοινωνία Ηρακλείου Αττικής

Περισσότερες πληροφορίες για τη διοργάνωση μπορείτε να βρείτε στην προκήρυξη των αγώνων καθώς και στη συμπληρωματική προκήρυξη για το Final 4.

Το Δ.Σ. της Ε.Σ.Σ.Ν.Α. εύχεται καλή επιτυχία στις αγωνιζόμενες ομάδες!

Ο Σ.Ο.Αλίμου "Ο Θουκυδίδης" διοργανώνει το Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 17:00, εκδήλωση γνωριμίας του καλλιτεχνικού σκακιού ή Solving chess διεθνώς. Ο προπονητής μας Νίκος Μενδρινός ΕΜ στο αγωνιστικό σκάκι και FM στο καλλιτεχνικό καθώς και πρωταθλητής Ελλάδος, έχει ετοιμάσει μια παρουσίαση για να γνωρίσετε καλύτερα αυτό τον ιδιαίτερο κόσμο των σκακιστικών προβλημάτων και των σχετικών διαγωνισμών λύσης, ενώ στους παρευρισκόμενους θα δοθεί και σχετικό υλικό.

Αφορμή είναι δύο (2) σημαντικοί διαγωνισμοί που θα διεξαχθούν τον Ιανουάριο, στους οποίους έχουν δυνατότητα να συμμετέχουν και σκακιστές με ελάχιστη ή καθόλου εμπειρία στο καλλιτεχνικό σκάκι.

Το 7ο Κύπελλο Ελλάδος Λύσης Σκακιστικών Προβλημάτων την Κυριακή 9 Ιανουαρίου 2022 στις 11:00 (το οποίο και θα φιλοξενήσουμε στον χώρο του Ομίλου για την Αθήνα)

Και τον διεθνή διαγωνισμό  International Solving Contest την Κυριακή 23 Ιανουαρίου, διοργανώσεις που διεξάγονται σε πολλές πόλεις ταυτόχρονα.

Η παρουσίαση είναι ΔΩΡΕΑΝ και θα παρακαλούσαμε τους ενδιαφερόμενους να δηλώσουν συμμετοχή ηλ. ταχυδρομείο του συλλόγου , αναφέροντας όνομα και τηλέφωνο ως τις 15:00 του Σαββάτου 20 Νοεμβρίου 2021

Διεύθυνση: Πάτμου 1 (έναντι του 14) Άλιμος, ΤΚ 17456. 

Το ΔΣ της ΕΣΣΝΑ προσκαλεί τα ενδιαφερόμενα σωματεία να καταθέσουν πρόταση συνδιοργάνωσης του F4 του Ομαδικού Κυπέλλου Αττικής 2021 στις 20 και 21/11 και ώρα έναρξης 11:00. Οι προτασεις κατατίθενται στο μέχρι την Τετάρτη 17/11 κι ώρα 15:00.

Προκηρύξεις

Προκηρύξεις Σχολικών

Προκηρυξεις Σχολικων