Ο Σκακιστικός Όμιλος Περιστερίου και ο Πολιτιστικός Σύλλογοςγια το Μπουρνάζι διοργανώνουν  αγώνα Σκακιστικής επίδειξης Σιμουλτανέ στη μνήμη «Παναγιώτη Τραντάλη».

 

v  Η εκδήλωση θα διεξαχθεί ημέρα Κυριακή 29 Μαΐου 2022 και ώρα 6 μ.μ στη παλαιά πλατεία Μπουρναζίου (Δασκαλογιάννη).                                 

 

v  Η Σκακιστική επίδειξη θα πραγματοποιηθεί από τον(GM) Βασίλη Κοτρωνιά,ο οποίος θα αντιμετωπίσει συνολικά (20) αντιπάλους.

 

v  Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι ανεξαρτήτως δυναμικότητας ή ένταξης τους σε σύλλογο, θα τηρηθεί χρονική σειρά προτεραιότητας.
Ώρα προσέλευσης κατά την έναρξη 5
.30 μ.μ το αργότερο.

 

v  Θα απονεμηθούν μετάλλια στους τρεις πρώτους ή στις τέσσερεις καλύτερες παρτίδες, εάν δεν υπάρξουν νικητές. 

 

v  Δηλώσεις συμμετοχής /πληροφορίες μέχρι Σάββατο 28 Μαΐου στον κ.Ιάκωβο Λαπατά (6947-156137),210-5753713 και στο e-mail maklap04@gmail.com

 

 

 

                                                                                                                                                   To ΔΣ του Σ.Ο Περιστερίου

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ

 

ΑΤΟΜΙΚΑ ΝΕΑΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 2022

(8, 10, 12, 14 & 16 ΕΤΩΝ)

 

Η Επιτροπή για την διεκπεραίωση του αγωνιστικού προγράμματος της Αττικής προκηρύσσει τα Ατομικά Νεανικά Πρωταθλήματα Αττικής 2022 (8,10,12,14 &16 ετών).

 

1. ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ

 

Επιτροπή για την διεκπεραίωση του αγωνιστικού προγράμματος της Αττικής

ΠΣ Περιστερίου

 

2. ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

·       Ευαγγελίου Μαρία, Πρόεδρος ΠΣ Περιστερίου (Πρόεδρος)

·       Καλέμης Χρήστος, Αντιπρόεδρος ΠΣ Περιστερίου (Μέλος)

·       Σερετάκης Νίκος, Μέλος Επιτροπής διεκπεραίωσης αγ. προγράμματος της Αττικής (Μέλος)

·       Σκλαβούνος Παναγιώτης, Μέλος Επιτρ. διεκπεραίωσης αγ. προγράμματος της Αττικής (Μέλος)

·       Τζούμπας Αναστάσης, Μέλος Επιτροπής διεκπεραίωσης αγ. προγράμματος της Αττικής (Μέλος)

 

3. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΓΩΝΩΝ – ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

 

3.1. Διευθυντής αγώνων ορίζεται η Κωνσταντίνα Πράσινου, Έφορος Αγώνων της ΠΣ Περιστερίου

7.3.   Τους αγώνες θα διαιτητεύσουν διαιτητές που θα οριστούν από την Προσωρινή Διαιτητική Επιτροπή της ΕΣΣΝΑ.

 

4. ΧΩΡΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

 

Τα Ατομικά Νεανικά Πρωταθλήματα Αττικής 2022 (8,10,12,14&16 ετών) θα διεξαχθούν στο Περιστέρι, στο εντευκτήριο της ΠΣ Περιστερίου, αίθουσα ‘Α. Μπέλλος’. Δημοσθένους 12. Σε περίπτωση μεγάλου αριθμού συμμετοχών, ο διοργανωτής διατηρεί το δικαίωμα να αλλάξει χώρο διεξαγωγής, αρκεί να ενημερώσει έγκαιρα τους συμμετέχοντες.

 

5. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

 

5.1.   Το πρόγραμμα αγώνων θα είναι ως εξής:

 

1ος γύρος Παρασκευή

24/6/2022

ώρα 18:00

2ος γύρος Σάββατο

25/6/2022

ώρα 18:00

3ος γύρος Κυριακή

26/6/2022

ώρα 18:00

4ος γύρος Δευτέρα

27/6/2022

ώρα 18:00

5ος γύρος Τρίτη

28/6/2022

ώρα 18:00

6ος γύρος Τετάρτη

29/6/2022

ώρα 18:00

7ος γύρος Πέμπτη

30/6/2022

ώρα 18:00

 

5.2. Οι απονομές θα γίνουν ανά κατηγορία, με τη λήξη τους.

5.3.   Ο διοργανωτής διατηρεί το δικαίωμα μεταβολής του προγράμματος των αγώνων.

5.4.  Σε περίπτωση λιγότερων των 7 γύρων θα ανακοινωθεί το πρόγραμμα των αγώνων πριν την έναρξη του 1ου γύρου.

 

 

 

 

6.ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

 

Τα Ατομικά Νεανικά Πρωταθλήματα Αττικής 2022 θα διεξαχθούν σε εξής:

 

Γενικά Πρωταθλήματα (Μπορούν να αγωνιστούν αγόρια και κορίτσια):

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ

 

 

 

ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ   ΠΑΙΔΩΝ (Ο16)

O/16

Από 1/1/2006

και μετά

 

 

 

 

ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ   ΠΑΙΔΩΝ (Ο14)

O/14

Από 1/1/2008

και μετά

 

 

 

 

ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ   ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (Ο12)

O/12

Από 1/1/2010

και μετά

 

 

 

ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ   ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (Ο10)

O/10

Από 1/1/2012   και μετά

 

 

 

 

ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ   ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (Ο08)

O/08

Από 1/1/2014

και μετά

 

 

 

 

 

 

Πρωταθλήματα Κορασίδων:

 

 

 

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

(Κ16)

Κ/16

Από 1/1/2006

και μετά

 

 

 

 

 

ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

(Κ14)

Κ/14

Από 1/1/2008

και μετά

 

 

 

 

 

ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

(Κ12)

Κ/12

Από 1/1/2010

και μετά

 

 

 

 

ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

(Κ10)

Κ/10

Από   1/1/2012 και μετά

 

 

 

 

 

ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

(Κ08)

Κ/08

Από 1/1/2014

και μετά

 

 

 

 

 

 

 

7. ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

 

7.1.  Θα διεξαχθούν 10 ανεξάρτητα πρωταθλήματα, ένα ανά κατηγορία.

7.2.   Το σύστημα διεξαγωγής για κάθε κατηγορία θα είναι Ελβετικό 7 γύρων.

7.3.   Σε περίπτωση που οι συμμετοχές σε κάποια κατηγορία είναι λιγότερες από 11 τότε το σύστημα διαμορφώνεται ως ακολούθως:

 

Συμμετοχές

Σύστημα Αγώνων

 

 

1

Δεν θα   διεξαχθεί πρωτάθλημα

 

 

2

Τουρνουά 4   παρτίδων

 

 

3-4

Κυκλικό   σύστημα (πουλ) διπλών συναντήσεων

 

 

5-8

Κυκλικό σύστημα (πουλ)   απλών συναντήσεων

9-10

Ελβετικό 6 γύρων

 

7.4.   Δεν θα υπάρξει συγχώνευση κατηγοριών.

 

 

8. ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ

 

8.1.  Ο αγώνες θα διεξαχθούν με ηλεκτρονικά χρονόμετρα.

8.2.  Ο χρόνος σκέψης ορίζεται ως 90 λεπτά και θα λαμβάνονται 30'' για κάθε για κίνηση, από την πρώτη κίνηση, καθ’ όλη την παρτίδα.

8.3.  Ο σκακιστής που θα υπερβεί τον χρόνο σκέψης, θα χάνει την παρτίδα.

8.4.  Η καταγραφή των κινήσεων είναι υποχρεωτική μέχρι την λήξη της παρτίδας.

8.5.  Αθλητής που προσέλθει στον αγώνα μετά από μισή ώρα (30’) από την προγραμματισμένη ώρα έναρξης του γύρου, μηδενίζεται, εκτός αν αποφασίσει διαφορετικά ο Επικεφαλής Διαιτητής

 

9. ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ– ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ – ΠΑΡΑΒΟΛΟ

 

9.1.  Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές και οι αθλήτριες με έγκυρο δελτίο αθλητικής ιδιότητας, με σφραγίδα του σωματείου τους, το οποίο ανήκει στην Ε.Σ.Σ.Ν.Α
Ειδικότερα:

9.2.  Σκακιστές και σκακίστριες που έχουν μεταγραφεί με «υποσχετική» από σωματείο της ΕΣΣΝΑ σε σωματείο άλλης Ένωσης, έχουν το δικαίωμα να αγωνισθούν σε αυτό το πρωτάθλημα.

9.3.  Σκακιστές και σκακίστριες που έχουν μεταγραφεί με «υποσχετική» από σωματείο άλλης Ένωσης σε σωματείο της ΕΣΣΝΑ, δεν έχουν το δικαίωμα να αγωνισθούν σε αυτό το πρωτάθλημα.

9.4.   Το παράβολο συμμετοχής είναι 15€ (ευρώ) και καταβάλλεται:

Α) Πριν την έναρξη των αγώνων με την επιβεβαίωση συμμετοχής.

Β) Μέσω τραπεζικού λογαριασμού στα στοιχεία:

    Αναστάσιος Μιχαηλίδης

    Λογαριασμός Πειραιώς: GR9001720460005046101044171

    Λογαριασμός Εθνικής: GR4201101380000013892250484

    Θα πρέπει να στείλετε το καταθετήριο στο email: anemih@gmail.com

9.5.   Η προσέλευση των αθλητών, την πρώτη ημέρα των αγώνων, θα γίνεται αυστηρά από τις 16:30-17:30 για επιβεβαίωση της συμμετοχής με φυσική παρουσία. Σε περίπτωση που καταβάλλετε τραπεζικά το παράβολο, η συμμετοχή  θεωρείται επιβεβαιωμένη. Δεν επιστρέφεται κανένα παράβολο σε περίπτωση ακύρωσης της συμμετοχής μετά την Τρίτη 21 Ιουνίου 2022

 

10. ΑΝΑΒΟΛΕΣ

Σύμφωνα με το άρθρο 1.25 του Κανονισμού Αγώνων, δεν επιτρέπεται, καταρχήν, η αναβολή αγώνων ή η συνέχεια μιας παρτίδας που διακόπηκε. Το αρχικό πρόγραμμα των αγώνων πρέπει να τηρείται. Εξαιρέσεις μπορεί να γίνουν σε ειδικές περιπτώσεις, ύστερα από έγκαιρη αίτηση του ενδιαφερόμενου και αιτιολογημένη απόφαση του διευθυντή αγώνων. Οι ειδικές περιπτώσεις μπορεί να περιλαμβάνουν ασθένεια οπωσδήποτε διαπιστωμένη από διαπιστευμένο γιατρό των αγώνων, αντικειμενική αδυναμία μετάβασης στο χώρο διεξαγωγής κ.α. Στα οξέα γενικά νοσήματα που δεν χρειάζονται νοσοκομειακή περίθαλψη, αρκεί η πιστοποίηση από ιδιώτη γιατρό με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού της ΕΣΟ και σε περίπτωση διαφωνίας των δύο γιατρών η βεβαίωση δευτεροβάθμιου οργάνου, όπως είναι οι Υγειονομικές Επιτροπές, Κρατικά και Πανεπιστημιακά Νοσοκομεία. Τις σχετικές αλλαγές στο Πρόγραμμα ανακοινώνει ο διευθυντής αγώνων και η απόφαση του θεωρείται τελεσίδικη.

11. ΑΡΧΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

 

11.1.       Οι παίκτες κατατάσσονται με τα εξής κριτήρια:

  1. ELO FIDE τρέχοντος μηνός
  2. ΕLO ΕΣΟ τρέχοντος εξαμήνου
  3. Αλφαβητική σειρά με λατινικούς χαρακτήρες

 

 

12. ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

 

12.1. Η τελική κατάταξη καθορίζεται σύμφωνα με τους βαθμούς.

12.2. Σε περίπτωση ισοβαθμίας ακολουθούνται κριτήρια που προβλέπονται από την αντίστοιχη προκήρυξη της ΕΣΟ.
Συγκεκριμένα, όλες οι θέσεις καθορίζονται σύμφωνα με τα ακόλουθα κριτήρια ισοβαθμίας:

 

Για ελβετικό σύστημα

α) Αποτέλεσμα τουρνουά των ισόβαθμων, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στους κανόνες της FIDE
β) Το κριτήριο Μπούχολτζ cut-1 (βαθμοί αντιπάλων εξαιρουμένου του χαμηλότερου)
γ) Το κριτήριο Μπούχολτζ (βαθμοί αντιπάλων)
δ) Το κριτήριο Σόννεμπορν-Μπέργκερ (βαθμοί αντιπάλων ανάλογα με το αποτέλεσμα).

 

Για κυκλικό σύστημα (roundrobin)

α) Κατάταξη βαθμών του τουρνουά μεταξύ των ισοβάθμων
β) Αριθμός νικών (προηγείται ο σκακιστής-τρια με τις περισσότερες νίκες).
γ) Το σύστημα Σόννεμπορν-Μπέργκερ (βαθμοί αντιπάλων ανάλογα με το αποτέλεσμα
δ) Το σύστημα Κόγια (αριθμός βαθμών εναντίων αντιπάλων με ποσοστό > 50%)

12.3. Διευκρινίζεται ότι για τον υπολογισμό των Μπούχολτζ/Μπέργκερ θα γίνει εφαρμογή του “virtual opponent”.

12.4. Αν μετά την εφαρμογή των παραπάνω κριτηρίων, διατηρείται η ισοβαθμία ανάμεσα σε 2 συμμετέχοντες, σε κάποια από τις 3 πρώτες θέσεις, τότε θα γίνει διπλός αγώνας μπαράζ μεταξύ των ισοβάθμων (τα χρώματα του 1ου αγώνα καθορίζονται με κλήρωση), με χρόνο σκέψης 5 λεπτά και επαύξηση 3 δευτερολέπτων ανά κίνηση για κάθε σκακιστή.

12.5. Σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος θα διεξαχθεί αγώνας «ξαφνικού θανάτου», κατά τα πρότυπα των κανονισμών που ισχύουν για το παγκόσμιο κύπελλο της FIDE, με χρόνο σκέψης 5 λεπτά για τα λευκά και 4 λεπτά για τα μαύρα. Μετά την 60ηκίνηση υπάρχει επαύξηση 3 δευτερόλεπτα ανά κίνηση για κάθε σκακιστή. Ο καθορισμός του χρώματος (λευκά ή μαύρα) γίνεται με κλήρωση (ο νικητής της κλήρωσης επιλέγει χρώμα). Αν και αυτός ο αγώνας λήξει ισόπαλος, για την άρση της ισοβαθμίας νικητής ανακηρύσσεται ο σκακιστής-στρια που αγωνίστηκε με τα μαύρα. Αν μετά την εφαρμογή των κριτηρίων προκύψει ισοβαθμία σε οποιαδήποτε άλλη θέση εκτός των 3 πρώτων, οι αθλητές ανακηρύσσονται ισόβαθμοι.

12.6. Οι αγώνες μπαράζ πραγματοποιούνται το αργότερο 30 λεπτά μετά την ολοκλήρωση των παρτίδων των ενδιαφερομένων.

12.7. Όποιος δεν εμφανισθεί στους αγώνες μπαράζ μηδενίζεται.

 

13.ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ

 

13.1. Οι προκρίσεις θα καθοριστούν με συμπληρωματική προκήρυξη που θα εκδοθεί πριν από την  έναρξη του 4ου γύρου.

13.2. Σε κάθε περίπτωση μια κατηγορία θα λάβει κατά την κατανομή κατ’ ελάχιστον μια πρόκριση.

13.3. Στη συνέχεια, η κατανομή των προκρίσεων θα γίνει σύμφωνα την αναλογική μέθοδο. Ειδικότερα: πλήθος προκρίσεων x (πλήθος συμμετοχών κατηγορίας : πλήθος συνολικών συμμετοχών), στρογγυλοποίηση στον προηγούμενο ακέραιο, δεύτερη κατανομή με βάση τα υπόλοιπα των κατηγοριών κατά φθίνουσα σειρά και σε περίπτωση ίδιων υπολοίπων κατηγοριών και απόλυτης ισοβαθμίας σκακιστών/ σκακιστριών κλήρωση.

 

14.ΕΠΑΘΛΑ

 

14.1. Στους τρεις πρώτους κάθε κατηγορίας θα απονεμηθούν κύπελλα.

14.2. Ο νικητής/τρια κάθε κατηγορίας ανακηρύσσεται Πρωταθλητής/τρια 2022 στην κατηγορία του/της.

 

 

 

 

15. ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ

 

15.1. Ένσταση ασκείται σύμφωνα με τα σχετικά άρθρα του Κανονισμού Αγώνων της Ε.Σ.Ο., κατά απόφασης του διαιτητή ή του Επικεφαλής Διαιτητή και κατατίθεται εγγράφως στον Διευθυντή Αγώνων ή τον Επικεφαλής διαιτητή, μαζί με παράβολο ύψους πενήντα (50) ευρώ.

15.2. Σε περίπτωση μερικής ή ολικής αποδοχής της ένστασης το παράβολο επιστρέφεται, ειδάλλως εκπίπτει υπέρ της ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ.

15.3. Η υποβολή των ενστάσεων γίνεται δεκτή έως και 30 λεπτά μετά τη λήξη του γύρου. Αν το πρόγραμμα προβλέπει δύο αγωνιστικές την ίδια μέρα τότε ή ένσταση ασκείται μέσα σε 15 λεπτά από τη λήξη της υπόψη παρτίδας.

15.4. Υπεύθυνη για την εκδίκαση της ένστασης, είναι η Επιτροπή Ενστάσεων των αγώνων που θα οριστεί πριν από την έναρξη των πρωταθλημάτων.

  

16. ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ

 

16.1. Οι αγώνες γίνονται σύμφωνα με την Αθλητική Νομοθεσία, τους κανόνες της F.I.D.E., τους κανονισμούς της Ε.Σ.Ο. και την προκήρυξη των αγώνων μαζί με τα παραρτήματά της.

16.2. Υπεύθυνος για την ερμηνεία της προκήρυξης και την παροχή διευκρινίσεων για τεχνικά θέματα είναι ο Επικεφαλής Διαιτητής, οι σχετικές αποφάσεις του οποίου είναι άμεσα εκτελεστές και θεωρούνται παραρτήματα της προκήρυξης.

16.3. Υπεύθυνος για οργανωτικά και διοικητικά θέματα είναι ο Διευθυντής αγώνων.

16.4. Όποιος ηττηθεί μία φορά χωρίς αγώνα θεωρείται ότι αποχώρησε, εκτός αν η απουσία του θεωρηθεί αιτιολογημένη.

16.5. Επιτρέπεται σε κάθε σκακιστή μία εξαίρεση απόλυτα αιτιολογημένη.

16.6. Νέες συμμετοχές θα γίνονται δεκτές αυστηρά μέχρι τον τρίτο γύρο.

 

17. ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

 

17.1. Δηλώσεις συμμετοχής γίνονται δεκτές μέχρι την Τρίτη 21/06/2022 & ώρα 23:59 αυστηρά μόνο στο σύνδεσμο https://forms.gle/P3ryK7kT8DYPrMHPA συμπληρώνοντας όλα τα πεδία που αναφέρονται με ιδιαίτερη προσοχή στον ΑΜ ΕΣΟ και τον ΑΜ FIDE καθώς και την κατηγορία που θα συμμετέχει ο/η αγωνιζόμενος/η.

17.2. Διευκρινίζεται πως οι κατηγορίες O-08 έως Ο-16 αφορούν την Γενική κατηγορία και Κ-08 έως Κ-16 αφορούν την κατηγορία των κοριτσιών.

17.3. Στα σχόλια των δηλώσεων πρέπει να διευκρινιστούν τυχόν αιτήματα όπως π.χ. εξαιρέσεις

18. ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΕΣΟ

Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν σύμφωνα με τα όσα ρητά ορίζονται στο ισχύον Αγωνιστικό Υγειονομικό Πρωτόκολλο της ΕΣΟ, όπως έχει αναρτηθεί στην σχετική ιστοσελίδα της Γ.Γ.Α.

19. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

E-mail: psperisteriou@gmail.com Tηλέφωνο: 6972991799, Ανέστης Μιχαηλίδης

 20. ΓΕΝΙΚΑ

20.1.Επιτρέπεται η φωτογράφηση-βιντεοσκόπηση αθλητών μόνο από τον εξουσιοδοτημένο φωτογράφο της διοργάνωσης.

20.2 Το συγκεκριμένο φωτογραφικό ή οπτικοακουστικό υλικό μπορεί να χρησιμοποιηθεί νόμιμα μόνο από την ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ και την ΕΣΟ για την προβολή της διοργάνωσης και του αθλήματος γενικότερα. Αξιοποίησή του από τρίτα μέρη (ΜΜΕ κτλ) μπορεί να γίνει με την άδεια των διοργανωτών.

20.3 Ο έλεγχος για την πρόληψη και αντιμετώπιση της ηλεκτρονικής υποβοήθησης (Anti cheating measures) θα γίνει σύμφωνα με τους ισχύοντες κανονισμούς της FIDE.

20.4.Για κάθε ζήτημα που δεν προβλέπεται από αυτή την προκήρυξη, τα παραρτήματα της ή από τους κανονισμούς της FIDE και της ΕΣΟ, αρμόδια είναι η διεύθυνση των αγώνων.

ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ:   Σκακιστικός Όμιλος Αμπελοκήπων/Σ.Ο. «Θωμάς Γεωργίου»

ΧΩΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ:  Chess Square Σκακιστικό Εντευκτήριο Σ.Ο. Αμπελοκήπων –

Σ.Ο.ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Μακρυνίτσας 3,κάθετος λεωφόρου Πανόρμου έναντι Αγίου Δημητρίου, τηλ. 210-6451538

               

ΠΡΟΣΒΑΣΗ:     

με ΜΕΤΡΟ σταθμός «ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ» καθώς και

από Δημητσάνας με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ 813

από Πανόρμου με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ 602,610,651,653 & 046

από Κηφισίας με ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ Ε6,Ε14,Χ14,550 και με ΤΡΟΛΕΪ 10,13

από Αλεξάνδρας ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ Α7,Β7,Β5,230,550,813,ΤΡΟΛΕΪ 7,8,10,14,18,19 

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ:     

1ος   γύρος:  ΣΑΒΒΑΤΟ 28-05-2022 6.30 μ.μ.

2ος   γύρος:  ΣΑΒΒΑΤΟ 28-05-2022 6.45 μ.μ.

3ος   γύρος:  ΣΑΒΒΑΤΟ 28-05-2022 7.00 μ.μ.

4ος   γύρος:  ΣΑΒΒΑΤΟ 28-05-2022 7.15 μ.μ.

5ος   γύρος:  ΣΑΒΒΑΤΟ 28-05-2022 7.30 μ.μ.

6ος   γύρος:  ΣΑΒΒΑΤΟ 28-05-2022 7.45 μ.μ.

7ος   γύρος:  ΣΑΒΒΑΤΟ 28-05-2022 8.00 μ.μ.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

8ος   γύρος:  ΣΑΒΒΑΤΟ 28-05-2022 8.15 μ.μ.

9ος   γύρος:  ΣΑΒΒΑΤΟ 28-05-2022 8.30 μ.μ.

              

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: Έχουν όλοι με δελτίο στην ΕΣΟ με παράβολο συμμετοχής 10€. Η χρήση μάσκας εντός του χώρου αγώνων είναι υποχρεωτική

*Ανώτατο όριο συμμετοχών : 40 άτομα-θα τηρηθεί προτεραιότητα.  

 

ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ: Ελβετικό 9 γύρων ή 7 (συμμετοχές λιγότερες από 20)

ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ:  3min + 2sec για κάθε παίκτη για όλη την παρτίδα

 

ΚΡΙΤΗΡΙΑ  ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ:

Τα χρηματικά έπαθλα μοιράζονται ισόποσα.

Για τα άλλα έπαθλα υπάρχουν τα εξής κριτήρια:

1)Bucholz, 2)Bucholz(median),3)αριθμός νικών

 

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ: ΚΟΕΡΑΝΤ  ΦΙΛΙΠΠΟΣ 

ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΠΑΡΙΣ, ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΦΡΟΣΙΝΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ   

  

ΕΠΑΘΛΑ

1ος νικητής:   20%  των επάθλων        

2ος νικητής:   15%  των επάθλων        

3ος νικητής:   10%  των επάθλων

1ος νικητής με διεθνές ELO (blitz ή αν δεν υπάρχει standard) κάτω από 1900 ή χωρίς διεθνές ELO 5% των επάθλων

        ***Έπαθλα δικαιούνται μόνον όσοι τερματίζουν.

Εάν κάποιος διεκδικεί έπαθλα διαφορετικών κατηγοριών επιλέγει το μεγαλύτερο

 

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:

ΓΙΑ ΤΗN ΑΠΟΦΥΓΗ ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 6.30 μ.μ. ΤΗΝ ΙΔΙΑ  ΜΕΡΑ

Στον κ. Νικολαΐδη Πάρι(κιν. 6981796044)

στον κ. Γιάννη Φροσινό(210-6714703,6980075056 μόνο απόγευμα),

στα email soaskaki@gmail.com και chesssquareclub@gmail.com

στον όμιλο (210-6451538), ή πριν την έναρξη των αγώνων.

 

 ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ: Θα τηρηθούν οδηγίες των ΓΓΑ, ΕΣΟ και ECU

 

ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ:

Υποβάλλονται μέχρι και 30 λεπτά μετά το τέλος της τελευταίας παρτίδας του γύρου. Παράβολο ένστασης 50€.

Το παράβολο επιστρέφεται εάν η ένσταση γίνει έστω και μερικώς δεκτή.

 

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ – ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ

Παραδίδονται απενεργοποιημένες στον διαιτητή πριν την έναρξη των αγώνων.

Για οποιοδήποτε ζήτημα που δεν προβλέπεται από την προκήρυξη των αγώνων ισχύουν οι κανονισμοί της FIDE και της ΕΣΟ.               

Παιδικό rapid τουρνουά με ελβετικό σύστημα 7 γύρων με διεθνή αξιολόγηση ELO FIDE Rapid

(Οι διοργανωτές μπορούν να αλλάξουν σύστημα αγώνων

ανάλογα με τον αριθμό συμμετοχών)

 

Την Κυριακή, 5 Ιουνίου 2022, στην αίθουσά μας, Λυκούργου 50, Καλλιθέα, ώρα 17:30.

Χρόνος σκέψης: Κάθε παίκτης έχει δέκα (10) λεπτά για όλη την παρτίδα και 2 δευτερόλεπτα προστιθέμενο χρόνο ανά κίνηση. Οι αγώνες γίνονται με ηλεκτρονικά χρονόμετρα (σύστημα 10'+2").

Κανονισμοί: Ισχύουν οι επίσηµοι κανονισµοί σκακιού της Ελληνικής Σκακιστικής Οµοσπονδίας (ΕΣΟ) και της ∆ιεθνούς Σκακιστικής Οµοσπονδίας (FIDE). Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική. Θα τηρηθούν όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα που ορίζονται από την ΓΓΑ.

Δικαίωμα συμμετοχής: έχουν Παιδιά έως 16 ετών µε έτος γέννησης 2006 και μεταγενέστερα από οποιονδήποτε σκακιστικό σύλλογο.

Ανώτατο όριο συμμετοχών: 30 άτομα

Έπαθλα: Θα δοθούν μετάλλια και δώρα στους 3 πρώτους νικητές και το 1ο κορίτσι της Γενικής Κατάταξης.

Επίσης θα δοθούν μετάλλια στον 1ο και το 1ο κορίτσι των ειδικών κατηγοριών.

Ειδικές κατηγορίες:

-12, -11, -10, -9, -8, -7 ετών

Οι νικητές βραβεύονται στις ηλικιακές κατηγορίες τους.

Κριτήρια ισοβαθμίας:

1) αποτέλεσμα μεταξύ των εμπλεκομένων ισόβαθμων παικτών,

2) Buchholz (άθροισμα της τελικής βαθμολογίας των αντιπάλων),

3) βαθµολογική πρόοδος (άθροισµα της ανά γύρο βαθµολογίας του παίκτη).

Αίθουσα αγώνων: Σκακιστικός Όμιλος Καλλιθέας, Λυκούργου 50, Καλλιθέα.

Πληροφορίες και εγγραφές: στο τηλέφωνο: κα Τσούμπα Μαρία 6988380001 και στο mail: και με φυσική παρουσία την ημέρα έναρξης των αγώνων στην αίθουσα αγώνων και μέχρι τις 17:00 μ.μ.

Επικεφαλής Διαιτητής: Μαρία Τσούμπα

Διαιτητές: Αδαμαντία Τσούμπα

Διεύθυνση αγώνων: Μ. Στεφανίδη

Οι ορισμοί διαιτητών για την Κυριακή 22/05/2022 είναι:
ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ 2022
No. Team Team ΔΙΑΤΗΤΗΣ/ΕΣ
1 ΑΟ ΔΕΞΑΜΕΝΗΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΡΟΜΠΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
2 ΑΠΟ ΚΟΤΙΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΣΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Δημήτρης Σταματάκος
3 ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ ΣΟ ΑΛΙΜΟΥ Ο ΘΟΥΚΥΔΙΔΗΣ ΚΑΠΝΑΚΗ ΧΑΡΑ
4 ΜΦΚΣ ΠΕΙΡΑΙΑΟ ΦΟΙΒΟΣ ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΒΟΥΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
5 ΣΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ Πάρις Νικολαίδης
6 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΛΥΜΠΕΡΤΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ,ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΣΤΕΛΛΑΚΗ
7 ΣΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΟΣ
8 ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
9 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΨΑΘΑΚΗΣ
10 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΙΣΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
11 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ,ΚΟΥΛΑΞΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,ΠΟΔΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ,ΠΑΤΟΥΧΑΣ ΣΠΥΡΟΣ
12 ΣΟ ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΟΑΟ Ο ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Πάρις Νικολαίδης
13 ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
14 ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 ΣΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΤΣΟΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
15 ΣΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΣΙΑΠΕΡΑΣ ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ ΜΙΧΩΤΑΣ ΠΕΤΡΟΣ
16 ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΣ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΙΔΩΝ Κ14 2022

No. Team Team ΔΙΑΤΗΤΗΣ/ΕΣ
1 ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Α ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ Β ΚΑΠΝΑΚΗ ΧΑΡΑ
2 ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ Α ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 ΛΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3 ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ ΤΣΟΥΜΠΑ ΜΑΡΙΑ,ΤΣΟΥΜΠΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ,ΑΡΜΑΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
4 ΑΓΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Β ΖΕΡΔΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ,ΖΕΡΔΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5 ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ Α ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Α ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ,ΥΦΑΝΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
6 ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Α ΣΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
7 ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Β ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ ΓΑΖΉΣ ΕΥΣΤΆΘΙΟΣ
8 ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ - ΝΙΚΟΣ
9 ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΕΕΦΑΣ ΒΡΙΛ. Η ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΟΣ Β ΑΛΟΪΖΟΥ ΜΑΡΙΑ
10 ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Β ΣΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΚΑΠΝΑΚΗ ΧΑΡΑ
11 ΕΕΦΑΣ ΒΡΙΛ. Η ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΟΣ Α ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ Α ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
12 ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ Β ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ,ΥΦΑΝΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
13 ΣΟ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Β ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
14 ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Β ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΓΛΕΖΕΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
15 ΑΟ ΦΟΙΝΙΞ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΦΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΝΟΜΙΚΟΣ ΓΟΥΛΙΕΛΜΟΣ
16 ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Α Α.Ε.Κ. ΓΑΖΉΣ ΕΥΣΤΆΘΙΟΣ
17 ΣΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΜΦΚΣ ΠΕΙΡΑΙΑΟ ΦΟΙΒΟΣ ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
18 ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ Β ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
19 ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Α ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ,ΓΙΑΝΝΕΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΙΔΩΝ Κ10 2022
No. Team Team
1 ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ,ΠΑΓΚΑΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
2 ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Β ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ Α ΚΑΠΝΑΚΗ ΧΑΡΑ
3 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ,ΚΟΥΛΑΞΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,ΠΟΔΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ,ΠΑΤΟΥΧΑΣ ΣΠΥΡΟΣ
4 ΕΠΑΣ ΠΕΥΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΓΛΕΖΕΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
5 ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ Β ΛΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
6 ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Α ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΚΑΠΝΑΚΗ ΧΑΡΑ
7 ΕΟΑΟ Ο ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ,ΓΙΑΝΝΕΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Κ8 2022
No. Team Team
1 ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ Β ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ ΧΑΤΌΓΛΟΥ ΝΙΚΌΛΑΟΣ
2 ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ Α ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ,ΚΟΥΛΑΞΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,ΠΟΔΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ,ΠΑΤΟΥΧΑΣ ΣΠΥΡΟΣ
3 ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ Β ΚΑΠΝΑΚΗ ΧΑΡΑ
4 ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ Α Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ Α ΧΑΤΌΓΛΟΥ ΝΙΚΌΛΑΟΣ
Αν κάποιο εντός έδρας σωματείο έχει άλλον διαιτητή ή υπάρχει κώλυμα με τον διαιτητή, τότε πρέπει να επικοινωνήσει το εντός έδρας σωματείο με εμάς.
Με εκτίμηση
Για την ΠΔΕ ΕΣΣΝΑ
Συντονιστής/Πρόεδρος Σιδηρόπουλος Λεωνίδας

Θα διεξαχθούν 28/5/2022 το 49  Blitz Chess Square και 4/6/2022 το 1ο Rapid Ιουνίου Chess Square

Συμπληρωματικά της Αρχικής προκήρυξης ισχύει ότι:
Για τις 5 πρώτες αγωνιστικές οι αθλητές μπορούν να πάρουν 2 εξαιρέσεις μισού πόντου (0,5 βαθμοί) στην περίπτωση που θα δηλώσουν τις εξαιρέσεις τους πριν τον 1ο γύρο 

Παρακαλούμε όσοι ενδιεφέρονται να δηλώσουν στην φόρμα https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfqDrSwu816aWc-fSFLnuWklZH85U9o6nlM3opqVWszJPccrw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Για την ΠΔΕ ΕΣΣΝΑ

Πρόεδρος/Συντονιστής Σιδηρόπουλος Λεωνίδας

Προκηρύξεις

Προκηρύξεις Σχολικών

Προκηρυξεις Σχολικων